یه سوال؟

havasan

عضو جدید
سلام از هر کسی که بتونه کمکم کنه متشکرم.میخواستم بدونم این رشته چقدر برای خانم ها مناسبه:que:

zxo003

طراح هواپیما
کاربر ممتاز
سلام میخواستم بدونم این رشته چقدر واسه خانم ها مناسبه؟

سلام بازار کار مهندسی هوا کذا ( ایرو ، سازه و دینامیک پرواز ) فقط و فقط در ایران به وزارت دفاع خلاصه میشود ، انجا هم فقط و فقط نخبه خواهر میگره معیار نخبه بودن معدل بالای 19 از امیکربیر یا شریف یا مالک اشتر و کلی مقاله و از همه اینها مهمتر حجاب (چادر مهم نیست بلکه روبنده و دستکش مشکی و بچه ملا بودن و ...)

هیچ کدوم از خطوط هوایی هم مهندس هوافضا نمیگیرند چون خصوصی هستند و ربطی به حوزه فعالیاتشون (مسافر کشی و تعمیرات ) ندارند مگر روابط باشد و ...

اینها واقعیت تلخی است که وجود داره ....

آخرین ویرایش:

Aerospaceman

عضو جدید
با سلام خدمت دوست عزیز به اطلاع شما می رسونم که این رشته هم مثل سایر رشته های های تک در ایران هنوز بخوبی و کامل بکار گرفته نمیشه و میزان موفقیت و کامیابی یک فارغ التحصیل رشته هوافضا صرف نظر از جنسیت بستگی تام به توانمندیهای خود فرد و مقدار اطلاعات و آموخته های جنبی و توانمندیش جهت کار با پکیج های نرم افزاری و تحلیلی داره چون این تخصص و زیر مجموعه هاش درسته که در ایران بلحاظ سرمایه گذاری های سنگین مورد نیاز یک صنعت هوافضایی اکثرا" در اختیار دولت و به لحاظ امنیتی اکثرا" نظامی هستش ولی من خودم به شخصه تعداد زیادی از خانم ها رو هم می شناسم که در برخی از صنایع مربوط مثل سایپا دیزل و مرکز تحقیقات ایران خودرو در زمینه آیرودینامیک یا پاشش انژکتور یا... کار می کنند و تعدادی از عزیزان هم در سازمان فضایی ایران، هواپیما سازی درنا، پژوهشگاه نیرو و سازمان انرژی های نو و روی پروژه های توربین بادی و... کار می کنند. پس مثل همه موارد و تخصص ها بر می گرده به شایستگی ها و عرضه خود فرد البته دایره عمل خانم ها کمی تنگتره.

Sparrow

مدیر تالار مهندسی هوافضا
مدیر تالار
سلام بازار کار مهندسی هوا کذا ( ایرو ، سازه و دینامیک پرواز ) فقط و فقط در ایران به وزارت دفاع خلاصه میشود ، انجا هم فقط و فقط نخبه خواهر میگره معیار نخبه بودن معدل بالای 19 از امیکربیر یا شریف یا مالک اشتر و کلی مقاله و از همه اینها مهمتر حجاب (چادر مهم نیست بلکه روبنده و دستکش مشکی و بچه ملا بودن و ...)

هیچ کدوم از خطوط هوایی هم مهندس هوافضا نمیگیرند چون خصوصی هستند و ربطی به حوزه فعالیاتشون (مسافر کشی و تعمیرات ) ندارند مگر روابط باشد و ...

با عرض معذرت ولی دارید اغراق می‌کنید. خانم‌هایی که من تو وزارت دفاع یا صاایران یا سازمان فضایی دیدم، چادری بودن اما تا این حدی که شما میگید نبودن. حتی خانم‌های دانشجوی دانشگاه مالک اشتر هم با این توصیف شما جور درنمیان

zxo003

طراح هواپیما
کاربر ممتاز
با عرض معذرت ولی دارید اغراق می‌کنید. خانم‌هایی که من تو وزارت دفاع یا صاایران یا سازمان فضایی دیدم، چادری بودن اما تا این حدی که شما میگید نبودن. حتی خانم‌های دانشجوی دانشگاه مالک اشتر هم با این توصیف شما جور درنمیان

سلام

خوب بله یک مقدار پیاز داغش زیاد کردم ! :cool:پوزش از همه ، توجیه هم نمی کنم ...

ضمن احترام به نوشته های شما.. ولی واقعا احساس میکنم شما یه شکست خورده هستید..

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Sparrow

مدیر تالار مهندسی هوافضا
مدیر تالار
ضمن احترام به نوشته های شما.. ولی واقعا احساس میکنم شما یه شکست خورده هستید..

هر فردی نظر و ایده‌ای برای خودش دارد، که برای خود فرد محترم هست. باید یاد بگیریم که با حفظ این احترام، نظر مخالف خودمون رو طرح کنیم.

آخرین ویرایش:
هر فردی نظر و ایده‌ای برای خودش دارد، که برای خود فرد محترم هست. باید یاد بگیریم که با حفظ این احترام، نظر مخالف خودمون رو طرح کنیم.

خب دوست عزیز منم دقیقا سعی کردم همین کار رو بکنم :D
یکم زبونم تلخه

number 0ne

عضو جدید
سلام به همگی لطفا به من تشکر بزنین رتبه ام بره بالا تازه واردم تحویلم نمیگیرن سوالامو جواب نمیدن
ممنون دوست عزیز

بالا