یه تذکر!!!!!

phalagh

مدیر بازنشسته
سلام
اگه جایی به نکته ای برخوردید که تو زندگیتون موثر بوده.
یا کسی نصیحتی بهتون کرده.
یا تو یه سخنرانی یا سر کلاس یا یه جلسه جمله ای توجهتون رو جلب کرده.
اگه تو زندگی لازمه یه تذکر به خودتون بدید یا یه تلنگر به خودتون و دیگران بزنید.
اینجا بنویسید.اینجا بگید.
شاید ما هم باید اون تذکر رو به خودمون بدیم.
شاید ماهم به اون تلنگر نیاز داریم.
مرسی.:gol:

phalagh

مدیر بازنشسته
شيطان به حضور حضرت موسي امد و گفت :آيا مي خواهي به تو هزار و سه پند بياموزم .
موسي گفت:انچه تو ميداني من بيشتر ميدانم و نيازي به پند تو ندارم .

در همين حال جبرئيل وارد شد و عرض كرد :اي موسي خداوند مي فرماييد هزار پند او فريب است اما سه پند او را بشنو موسي هم به شيطان گفت : سه پند از هزار و سه پندت را بگو .

شيطان گفت:

يك: چنانچه در خاطرت انجام دادن كار نيكي را گذراندي براي انجام آن شتاب كن وگرنه تو را پشيمان مي كنم.

دو:اگر با زنان بيگانه و نامحرم نشستي غافل از من مباش كه تو را به گمراهي وادار ميكنم .

سه:چون خشم و غضب بر تو مستولي شد جاي خود را عوض كن وگرنه فتنه به پا مي كنم .

sheida244

عضو جدید
يه جمله درباره‌ِ شخصيتم من رو تا حدي به فكر فرو برد شايد هميشه مي‌شنيدمش ولي حتي اگه بخوام روراست باشم ازش لذت مي‌بردم و اون اين بود كه همه من رو ادم فوق العاده مغروري مي‌دونستن. و زماني كه از كسي شنيدم كه بهم گفت: " تو حتي راه رفتنت روي زمين هم با غروره" نميدونم چرا اين حرف همش توي مغزم مي‌چرخيد. شايد به خاطر اينكه اينبار از زبون شخصي شنيدم كه مورد قبول خيلي ها بو و من خيلي چيزا ازش ديده بودم و اگه مي‌خواستم با خودم روراست باشم قبولش داشتم ولي نمي‌خواست كه اين رو بپذيرم.
و بالاخره يه بار وقتي خيلي ناراحت بودم و قرآن رو گرفتم دستم و از خدا خواستم كه بهم بگه كه من بايد چه‌كار كنم و بايد چطوري باشم و ..... وبا وجود اينكه من اصلاً با اين كتاب نه مأنوس بودم و نه خونده بودمش و اولين بار بود كه بهش پناه مي‌بردم
اين صفحه باز شد.

و بندگان خاص خداي رحمان آنان هستند که بر روي زمين ره به تواضع و فروتني روند و هرگاه مردم جاهل به آنها خطاب کنند با سلامت نفس و زبان خوش جواب دهند.63 فرقان
و......

winter

عضو جدید
يه جمله درباره‌ِ شخصيتم من رو تا حدي به فكر فرو برد شايد هميشه مي‌شنيدمش ولي حتي اگه بخوام روراست باشم ازش لذت مي‌بردم و اون اين بود كه همه من رو ادم فوق العاده مغروري مي‌دونستن. و زماني كه از كسي شنيدم كه بهم گفت: " تو حتي راه رفتنت روي زمين هم با غروره" نميدونم چرا اين حرف همش توي مغزم مي‌چرخيد. شايد به خاطر اينكه اينبار از زبون شخصي شنيدم كه مورد قبول خيلي ها بو و من خيلي چيزا ازش ديده بودم و اگه مي‌خواستم با خودم روراست باشم قبولش داشتم ولي نمي‌خواست كه اين رو بپذيرم.
و بالاخره يه بار وقتي خيلي ناراحت بودم و قرآن رو گرفتم دستم و از خدا خواستم كه بهم بگه كه من بايد چه‌كار كنم و بايد چطوري باشم و ..... وبا وجود اينكه من اصلاً با اين كتاب نه مأنوس بودم و نه خونده بودمش و اولين بار بود كه بهش پناه مي‌بردم
اين صفحه باز شد.

و بندگان خاص خداي رحمان آنان هستند که بر روي زمين ره به تواضع و فروتني روند و هرگاه مردم جاهل به آنها خطاب کنند با سلامت نفس و زبان خوش جواب دهند.63 فرقان
و......
شیدا جون خیلی قشنگ گفتی
اشکم در اومد عزیزم

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یک فرشته ی زمینی اینو بهم گفت
تو فرشته، مهربون ترینه من، سعی کن بهترین پسری که میتونی، باشی

phalagh

مدیر بازنشسته
رسول خدا(ص) در مجلسي بودند كه اين آيات را از سوره زلزال قرائت فرمودند:

«فمن يعمل مثقال ذرة خيراً يره و من يعمل مثقال ذرة شراً يره؛هر كسي اندكي عمل خير انجام دهد،آن را مي‌بيند و هر كس اندكي عمل بد انجام دهد،آن را مي‌بيند».(سوره زلزال،آيات 7 و 8)

يك عرب باديه نشين تحت تأثير قرار گرفت و عرض كرد،يا رسول الله!يك ذره را هم حساب مي‌كنند؟

پيامبر(ص) فرمودند:آري.

باديه نشين برخاست و گفت:واي بر آشكار شدن بدي و گريه مي‌كرد.

رسول خدا(ص) فرمودند:اين باديه نشين دلش از ايمان به خدا برخوردار است.

و همچنين وقتي پيامبر(ص) اين سوره را قرائت كردند و صعصعه آن را شنيد،گفت:همين آيه را كه از قرآن شنيدم براي من كافي است.1
-----------------------------------------------
1.تفسير ابوالفتوح رازي،ج 12، ص 147.

soqrat

عضو جدید
با اين که از شريعتي خوشم نمياد چون به فيلسوفان مي‌تازه... اما قشنگي اين جمله رو نميتونم ازش بگذرم:
«هرگز بخاطر آرامش، کور نباش»

winter

عضو جدید
از میان مردم کسی نیز هست که خود را به خدا میفروشد تا در همه کارها خشنودی او را طلب کند.وجود چنین کسی لطفی از سوی خدا بر ادمیان است و خدا به بندگانش رؤف است
207 بقره

winter

عضو جدید
مگر کسانی که توبه کنند و مردمی صالح شوند و حقایقی را که پنهان داشته اند بیان کنند،اناند که من با رحمت خود به سویشان باز میگردم و توبه شان را میپذیرم زیرا که من بسیار توبه پذیر و مهربانم
بقره160

f11691gh

عضو جدید
من هم یک چیزی رو تعریف کنم که در این سال تحصیلی خیلی برام پیش اومد گفتم بگم شاید و حتما هم برای شما مفیده:
امسال توی دانشگاه سر کلاس ها خیلی فعال بودم و استاد ها می گفتن اگه امتحان هم ندی نمره ات 20است به امید استادها بعد از امتحانها بودم اما برای یک درسم می ترسیدم برای همین توکل کردم به خدا جالب اینکه بعد از اومدن کارنامه دیدم که اون درسهایی رو که به امید استادا بودم نمره اشون افتضاح شده بود اما درسی رو که خیلی ازش نگران بودم چون توکل به خدا کرده بودم از همه درسهام نمره بهتری گرفتم چند بارر دیگه هم با توکل به خدا به چیزهایی دست پیدا کردم که اصلا انتظارش رو نداشتم دوستانه بهتون میگم اگه بهم بگن تو زندگی موفق بودی میگم راز موفقیت ام همینه و دعای پدر و مادر
راستی خیلی برام دعا کنید .دعا کنید که به خودم برگردم به خوبی های بچگی به مهربونی های از ته دل به پاک بودن بچگی که میشد آسمون رو توش ببینی.
برام دعا کنید مطمئنا با دلای پاکتون آرزوم میره تا اون بالاها و بعد خداوند می فرماید با این همه دعای آدم های مهربون حاجت این بنده روسیاه رو هم قبول کنم.

Qomri

عضو جدید
امیدوارم اون عزیز که تو کما بود به زندگی عادیش برگرده.
دو تا امداد ماورا الطبیعه
من از خیلی ها شنیدم
1-احترام واقعی به والدین
2- نماز اول وقت
کسی که این دوتا رو رعایت کنه به همه چیز می رسه البته از نوع خیر و صلاحش!
متاسفانه این شنیده هامه عمل تو کارم نیست!!

sheida244

عضو جدید
دعا کنید که به خودم برگردم به خوبی های بچگی به مهربونی های از ته دل به پاک بودن بچگی که میشد آسمون رو توش ببینی.
.

واقعاً اينو باهاتون هستم برگشتن به خود. ولي من انقدر باهاش قهر بودم و نشناختمش كه گمش كردم حالا خيلي سخته كه بشناسمش و پيداش كنم.

phalagh

مدیر بازنشسته
پیامبر اکرم صل الله علیه و آله خطاب به امیرالمومنین علی علیه السلام فرمودند:
۵ چیز است که باعث قساوت فلب میشود و وقتی که قلب سخت شد انسان را کافر خواهد شد
۱/ گناه بر روی گناه (اصرار بر گناه)
۲/ خوردن در حالیکه سیر باشی
۳/ ظلم به مردم
۴/ به تاخیر انداختن نماز
۵/ خوردن و آشامیدن با دست چپ (افرادی راست دست هستند نباید با دست چپ چنین کنند و چپ دستان اگر خوردن و آشامیدن را با دست راست انجام دهند بسیار بهتر است)
علی جان، ۵ چیز قلب را میکشد:
۱/ زیاد خوردن
۲/ زیاد خوابیدن
۳/ غم دنیا را زیاد خوردن
۴/ حرام خوردن
۵/ خنده‏ی زیاد
یا علی، ۵ چیز قلب را نورانی میکند:
۱/ خواندن زیاد سوره توحید (قل هو الله احد)
۲/ کم خوری
۳/ با علما زیاد نشست و برخواست کردن
۴/ خواندن نماز در دل شب
۵/ در مساجد رفت و آمد کردن
علی جان، ۵ چیز قلب را جلا میدهد و صاف میسازد:
۱/ همنشینی با عالمان دین
۲/ دست بر سر یتیم کشیدن
۳/ استغفار زیاد کردن
۴/ شب زنده داری
۵/ روزه دار بودن​

phalagh

مدیر بازنشسته
گفت:
تو که پول داری، خدا بهت نعمت داده، طوری زندگی کن که
اولا مردمی که نیاز دارن بتونن بیان پیشت
دوما وقتی اومدن نگن چون داره بریم پیشش، بگن چون کریمه بریم

گفت:
کریم بودن یه مقامه، ظاهر زندگی رو هم طوری ساختن که دیگران حسرتش رو نخورن یه مقام دیگه
تو که داری، هروقت اراده کنی میتونی تهیه کنی، پس ظاهر زندگی ت رو مثل بقیه نگه دار، اما وقتی بالاتر ببری اونی که نداره احساس فاصله میکنه با تو
پس یه کاری کن اون دنیا احساس فاصله نکنی با مولا

phalagh

مدیر بازنشسته
تا حالا به معصومیت کسی خندیدی(حماقت نه ها)؟اصلا توی دایره لغاتت چیزی به این نام هست؟
تا حالا چند بار دل کسی رو شکستی،ناجور،همچین صدا دار؟
تا حالا چند بار یه کاری انجام دادی،هیچکس هم ندیدتت،اما پیش خودت و خدای خودت شرمنده شدی؟
تا حالا شده از آدم بودنت خسته شده باشی،از آدما و....مثلا بگی کاشکی من یه زنبور،پرنده،درخت یا چه میدونم هر چیز دیگه ای باشم؟!
تا حالا شده از خودت بپرسی که چقدر از ظرفیتهایی که خدا بهت داده استفاده کردی؟
اگه ببینی کسی داره یه راه اشتباه که تو قبلا رفتی رو میره اما نتونی بگی که نره،نتونی چون میدونی فایده نداره،حق داره تجربه کنه و ... چه حسی پیدا میکنی

phalagh

مدیر بازنشسته
وقتی الآن فرصت مطالعه و تحقیق داری ، از این فرصت استفاده کن !اگه الآن می تونی با یه شاخه گل ، دل دوست ،خواهر ، برادر یا هر کس دیگه ای رو که از خودت رنجوندی به دست بیاری ، معطل نکن ! اگه تماس تلفنی یا ارسال نامه ، پیغام وهدیه کوچکی از طرف تو می تونه دل عزیزی روکه در جایی دور زندگی می کنه شاد و امیدوار کنه ، تردید نکن ! اگه می تونی با گفتن یه لطیفه گل لبخند رو بر لب های اعضای خانواده ات بنشونی ، این کار رو بکن !اگه الآن توانایی کوهنوردی ، پیاده روی و... را داری ، از نیروی خدا دادی ات بهره ببر ! ... یادت باشه

«برای ذخیره بعضی چیزها هیچ بانکی وجود نداره!»

گلابتون

مدیر بازنشسته
غیبت.......ممنوع!

-- جلسه ی غیبت کردن --- جلسه ی شیطانی --

موضوع جلسه:بردن آبروی مومنین
رئیس جلسه: شیطان
دبیر جلسه: نفس اماره
منشی جلسه: هوای نفس

زمان جلسه: وقت بیکاری
مکان جلسه: هر جا خدا فراموش شود.
پذیرایی جلسه: گوشت مردار برادران دینی

به آن اميد كه هيچگاه در چنين جلساتي نباشيم.:heart:
گلاب:gol:

negar_hamzad

عضو جدید
10 چیز که خداوند در مورد آن ها از تو سوال نمی کند

10 چیز که خداوند در مورد آن ها از تو سوال نمی کند

1.خداوند از تو نخواهد پرسید که چه اتومبیلی سوار می شدی، بلکه از تو خواهد پرسید
که چندنفر را که وسیله نقلیه نداشتند به مقصد رساندی؟
2. خداوند از تو نخواهد پرسید زیربنای خانه ات چندمتر بود، بلکه از تو خواهد پرسید به
چند نفر در خانه ات خوشامد گفتی؟
3. خداوند از تو نخواهد پرسید که چه لباس هایی در کمد داشتی، بلکه از تو خواهد
پرسید به چند نفر لباس پوشاندی؟
4. خداوند از تو نخواهد پرسید بالاترین میزان حقوق تو چقدر بود، بلکه از تو خواهد
پرسید آیا سزاور گرفتن آن بودی؟
5. خداوند از تو نخواهد پرسید عنوان و مقام شغلی تو چه بود، بلکه از تو خواهد پرسید
آیا آن را به بهترین نحو انجام دادی؟
6. خداوند از تو نخواهد پرسید چه تعداد دوست داشتی، بلکه از تو خواهد پرسید برای
چندنفر دوست و رفیق بودی؟
7. خداوند از تو نخواهد پرسید در چه منطقه ای زندگی می کردی، بلکه از تو خواهد
پرسید چگونه با همسایگانت رفتار کردی؟
8. خداوند از تو نخواهد پرسید پوست تو به چه رنگ بود، بلکه از تو خواهد پرسید که
چگونه انسانی بودی؟
9. خداوند از تو نخواهد پرسید چرا این قدر طول کشید تا به جست و جوی رستگاری
بپردازی، بلکه با مهربانی تو را به جای دروازه های جهنم، به عمارت بهشتی خود خواهد
برد.
10. خداوند از تو نخواهد پرسید که چرا این مقاله را برای دوستانت نخواندی، بلکه خواهد
پرسید آیا از خواندن آن برای دیگران در وجدان خود احساس شرمندگی می کردی؟

A.R-KH-A

عضو جدید
کاربر ممتاز
کارل مارکس:
آگاهی سطح زندگی را مشخص نمی کند! بلکه زندگی است که سطح آگاهی را مشخص می کند!
--------------
البته ممکن است این جمله از کسی که ما ایرانی ها کمونیست ها را به او می چسبانیم زیاد جالب نباشد.
ولی این جمله مارکس را که در آخر عمرش گفت در نظر بگیرد:

"""من یک مارکسیست نیستم!!!"""

آخرین ویرایش:

A.R-KH-A

عضو جدید
کاربر ممتاز
شیطان و دوشیزه پریم

شیطان و دوشیزه پریم

«لئوناردو داوینچی موقع کشیدن این تابلو [شام آخر]، دچار مشکل بزرگی شد: می بایست نیکی را به شکل عیسا، و بدی را به شکل یهودا – یکی از یاران عیسا که هنگام شام تصمیم گرفت به او خیانت کند- تصویر می کرد. کار را نیمه تمام رها کرد تا مدل های آرمانی اش را پیدا کند.
روزی، در یک مراسم همسرایی، تصویر کامل مسیح را در چهره ی یک از آن جوانان همسرا یافت. جوان را به کارگاهش دعوت کرد و از چهره اش اتودها و طرح هایی برداشت.
سه سال گذشت. تابلو شام آخر تقریبا تمام شده بود؛ اما مسئول کلیسا کم کم به او فشار می آورد که نقاشی دیواری را زودتر تمام کند.
نقاش پس از روزها جستجو، جوان شکسته و ژنده پوش و مستی را در جوی آبی یافت. به زحمت از دستیارانش خواست او را تا کلیسا بیاورند، چون دیگر فرصتی برای طرح برداشتن از او نداشت.
گدا را که درست نمی فهمید چه خبر است، به کلیسا آوردند: دستیاران سرپا نگه اش داشتند و در همان وضع، داوینچی از خطوط بی تقوایی، گناه و خود پرستی که به خوبی بر آن چهره نقش بسته بودند، نسخه برداری کرد.
وقتی کارش تمام شد، گدا – که دیگر مستی کمی از سرش پریده بود - چشم هایش را باز کرد و نقاشی پیش رویش را دید، و با آمیزه ای از شگفتی و اندوه گفت: من این تابلو را قبلا دیده ام!
داوینچی شگفت زده پرسید: کی؟
- سه سال قبل، پیش از آن که همه چیزم را از دست بدهم. موقعی که در یک گروه همسرایی آواز می خواندم، زندگی پر از رویایی داشتم، و هنرمندی از من دعوت کرد تا مدل نقاشی چهره ی عیسا بشوم. »

می توان گفت نیکی و بدی یک چهره دارند؛ همه چیز به این بسته است که هر کدام کی سر راه انسان قرار بگیرند.

ryhan

عضو جدید
من با این جمله با یکی از دوستان خوبم دوست شدم

و هر روز که پیش میره بیشتر به ارزش این جمله پی می برم

شرط زیارت آسمون وداع زمین است:gol::gol::gol::gol::gol:

کربلایی

مدیر بازنشسته
سنگینی باری که خدا بر دوش انسان می گذارد، آنقدر زیاد نیست که کمرش را خم کند!
آنقدر است که او را برای دعا، به زانو درآورد!

sh.mojtaba

عضو جدید
سلام
امروز رفته بودم کوه. با دکتر زرآبی دکترای مکانیک سیالات از لندن و استاد دانشگاه و هم اکنون هم در حال تحصیل علم در قم. ایشون مشهدی هستند.
دکتر توی مسیر کوه چندتا نکته رو اشاره کرد فکر کنم خیلی جالب باشه:
دکتر یکی از سخت ترین کوه ها را انتخاب کرد که فقط صخره باشه و راه راحت نداشته باشه تا بتونه درس مورد نظرش رو به ما بده. دکتر گفتند که از کوه بالا رفتن همانند زندگی کردن است. وقتی در صخره های کوه گیر میکردیم و دنبال یک جای پای مناسب میگشتیم دکتر یادآوری میکردند این کار مهارت ما رو در پیدا کردن راه حل های مشکلات زندگی و مسائل درسی کمک میکنه.
یک پیشنهاد: هر هفته به کوه بروید و راه های متفاوت رو انتخاب کنید در کوه گاهی برای رسیدن به نقطه ای چندین راه وجود دارد و گاهی هم چندین دقیقه دنبال یک راه میگردید تا به نقطه ی مورد نظرتون برسید. همیشه ساده ترین راه مناسب ترین راه نیست پس راه های متفاوتی رو امتحان کنید و از تجربیات دیگران هم استفاده کنید.
بهشت نصیبتون

mammad_1313

عضو جدید
کاربر ممتاز
شيشۀ دل را شکستن ، احتياجش سنگ نيست
اين دل با نگاهي سرد ، پرپر مي شود

بالا