نرم افزار های مهم صنایع

navid00n

عضو جدید
سلام.به نظر شما یه مهندس صنایع اولین نرم افزاری که باید یاد بگیره چیه؟ کدوم یکی از نرافزارهای رشتمون مهم تره؟ چیرو پیشنهاد میکنید؟:redface::razz:

sarake

عضو جدید
سلام.به نظر شما یه مهندس صنایع اولین نرم افزاری که باید یاد بگیره چیه؟ کدوم یکی از نرافزارهای رشتمون مهم تره؟ چیرو پیشنهاد میکنید؟:redface::razz:
به نطر من اولmsp بعد minitab va arena
البته بستگی به علاقه وزمینه کاری که میخاید واردش شید داره.

sed ali

کاربر فعال تالار مهندسی صنایع
کاربر ممتاز
به نظر من Excel, MSP , minitab , ی نرم افزار برای شبیه سازی ARANA یا نرم افزار های دیگه
در زمینه برنامه نویسی و پایگاه داده و SQL server هم میتونه نیاز بشه .

اینها عمومی هستن بستگی به زمینه کاری داره .
مثلا من که تحلیل سیستم میخونم به نرم افزار های vensim , I think , نیاز دارم آشنا باشم .

vatanparast

عضو جدید

سلام به دوستان

این حرف بر اساس تجربه زده میشه مهمترین نرم افزار صنایع اول اکسل دوم اکسل و سوم هم اکسل

vatanparast

عضو جدید
با سلام

نرم افزار های صنایع به دو گروه عمده تقسیم می شن کاربردی و غیر کاربردی نرم افزارهای غیر کاربردی که 99% فقط در محیط های آکادمیک استفاده می شن مثل نرم افزار های تحقیق در عملیات gams ,lindo ,lingo نرم افزار های دیگه ای مثل expert choice,vensim و نم افزار های طرح ریزی و..... که برای 99% فارغ التحصیلان صنایع بعدا هیچ کاربردی نداره( البته تو ایران)

نرم افزار های کاربردی به دو گروه تقسیم میشن تخصصی و عمومی تخصصی مثل msp primavera برخی نرم افزار های خاص که شرکت ها تولید میکنن برای خودشون در زمینه مثلا mrp scmو... شما اگه تو حیطه کنترل پروژه کار کنی باید بلد باشی اگه کار نکنی نه، یا اگه کارت کیفیت هس باید minitab spss,... بلد باشی وگرنه نیازی نداری و عمومی مثل اکسل که اگه شما دانشجو باشی یا کار بکنی اگه کار میکنی در هر زمینه که باشه فرقی نمیکنه باید اکسل رو بصورت حرفه ای بلد باشی وگرنه دچار مشکل خواهی شد واین اهمیت فراگیری اکسل رو نشون میده

mahtab s

عضو جدید
شما باید کارکردن با وورد و اکسل روبدونید.
اتوکد رو باید بلد باشید مقدماتی کافیه
همچنین نرم افزار spss ک نرم افزار آماریه بعدن ب کارتون میاد.
نرم افزار زیاد هس

HesamACM

عضو جدید

داداش شما اکسل باید بلد باشی، ولی اگه یه جورایی از Office سر در بیاری به درد میخوره.
ولی نرم افزارهای دیگه مثل MSP، SPSS و کامفار باید بلد باشی. البته به قول دوستان مهم زمینه کاریته. باید بر اساس زمینه ی کاریت نرم افزار یاد بگیری.

moradzare

عضو جدید
نرم افزارهای مهم صنایع

نرم افزارهای مهم صنایع

بطور کلی : p6 - msp - share point - visual basic for application

hamid051

کاربر ممتاز
من با یک نرم افزار دیگه هم کار کردم به نام QSB قبلا هم در سال 2010 تایپک مربوط به این نرم افزار بود علی یادشه

sahar7070

عضو جدید
بچه ها کسی فایل نرم افزار p3 ، msp 2010 و
همینطور QSB ، رونداره ( 64 بیتی) ؟

Iman Gom

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز

والا p3 , msp حجمشون اینقدری بالا هست که نشه کسی آپلود کنه . اما می تونی بخری . همه جا دارن . qsb هم سرچ بکنی دانلود می تونی بکنی .

sahar7070

عضو جدید
والا p3 , msp حجمشون اینقدری بالا هست که نشه کسی آپلود کنه . اما می تونی بخری . همه جا دارن . qsb هم سرچ بکنی دانلود می تونی بکنی .

ممنون
qsb فقط 32 بیتیشو تونستم پیداکنم64 رو نتونستم گیر بیارم

k.rostami69

عضو جدید
بچه ها به نظر من یک مهندس صنایع باید با 4 نرم افزار ACCESS,EXCEL,MINITAB &MSP حتما آشنایی داشته باشد و بنا به علاقه و شغل خود نرم افزارهای دیگر و این نرم افزارهارو بطور حرفه ای یاد بگیرد.

mohsen_522

عضو جدید
http://www.p30world.com/archive/5606-download_microsoft_project_professional_full.php این برای MSP
برای WINQSB هم همون 32 رو تو7 نصب کنید بعد تو اپشن تغییر بده که با XP اجرا بکنه
http://alilknowhow.com/2009/10/06/how-to-install-winqsb-on-windows-vista/ اینجا کامل توضیح داده . خیلی از نرم افزارهای 32 رو اینجوری میشه اجرا کرد باز اگه مشکلی بود پیغام بده راهنماییت کنم

k.rostami69

عضو جدید
بچه ها به نظر شما برای یادگیری برنامه نویسی بهتر چه زبان برنامه نویسی یادبگیریم؟

pegahpe

عضو جدید
salam ...man mikham narm afzare statistica ro yad begiram vali hichja tozihi azash nis.bayad chikar konam?lotfan rahnamaem konid

mehr625

عضو جدید
سلام دوستان،من ترم 4 هستم وتا حالا باهیچ نرم افزاری کار نکردم!گفتید با توجه به زمینه کاری!خب من چه طور باید تشخیص بدم به چه زمینه ای علاقه دارم؟؟؟

ALI0069

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان،من ترم 4 هستم وتا حالا باهیچ نرم افزاری کار نکردم!گفتید با توجه به زمینه کاری!خب من چه طور باید تشخیص بدم به چه زمینه ای علاقه دارم؟؟؟

فعلاً نیازی نیست نرم افزارهای تخصصی رو یاد بگیرید . الان روی اکسل و اکسس کار کنید

V A H ! D

کاربر فعال تالار مهندسی صنایع ,
کاربر ممتاز
salam ...man mikham narm afzare statistica ro yad begiram vali hichja tozihi azash nis.bayad chikar konam?lotfan rahnamaem konid

.
.
.

سلام!!

من هم با نظر علی آقا موافقم و اینکه بهتره از الان روی همین موراد پایه فقط بزارید!

البته از مطالعه و کار با نرم افزار های دیگه دریغ یکنید ( آروم آروم شروع کنید )!

در ضمن هرچی زمان بگذره متوجه علاقه خودتون میشید!

sasan-1

عضو جدید
نرم افزار DSكل صنايع هم مباحث اكادمي را ياد ميگيري و هم مهارت مهندسي صنايع ولي كاربرديEXCEL,ACCESS,MSPاگه كنترل كيفيت كاركنيMINITAB

ab 84

عضو جدید
سلام دوستان
ببخشید یه سوال دارم:
من تو برنامه ای که با vensim نوشتم اعداد 11 یا 12 رقمی وارد میکنم اما خود نرم افزار اونا رو گرد میکنه و همین دقت کار منو میاره پایین
شما روش یا دستوری بلد نیستید که اعداد رو گرد نکنه؟

sed ali

کاربر ممتاز
نرم افزار یه ابزار هست که تو حل مسئله کمک میکنه . این که کجا از چه ابزارهایی و راه حل هایی استفاده کنید کار یه مهندس صنایع هست .
پس بجای اینکه دنبال یادگرفتن نرم افزار باشیم یاد بگیریم چگونه یه مسئله رو حل کنیم .

soozandeh

عضو جدید
مهمترین نرم افزار که تو رشته مهندسی صنایع بکار می اد میکروسافت پروجکت پریماورا و شیر پوینت هست نرم افزار اکسل هم که هر مهندسی باید بلد باشه و مربوط به مهندسی صنابع نیست

بالا