سوال : مقاله های پژوهشی وثبت آنها

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
منم روش تحقیق دو تا موضوع انتخاب کردم که هر دو رو استاد تائید کرده فقط مونده هدفشو مشخص کنم
1-تحلیل طراحی معماری داخلی در آثار تاریخی ایران
2-اصالت مصالح پایدار در معماری داخلی بناهای تاریخی

شما پیشنهادی نظری انتقادی چیزی ندارید؟؟؟
البته اینها موضوعات همایش هم هست که گفتم یه تیر دو نشون بشه:D

همون طور که خودتون می دونید این موضوعات یکم کلی هست.بنای خاض یا نمونه موردی خاصی ؟ دوره ؟ شهر ؟ سبک ؟ رو چی میخواید کار کنید.

مثلا من موشوعاتم رو یه شهر خاص دارم کار میکنم

arefeh

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
همون طور که خودتون می دونید این موضوعات یکم کلی هست.بنای خاض یا نمونه موردی خاصی ؟ دوره ؟ شهر ؟ سبک ؟ رو چی میخواید کار کنید.

من سبک رو دوست دارم...و دوره....رو این دو مورد پس کار میکنم;)

Samaneh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
باز هم کسی نیست :))
خوب من دوتا موضوع دارم . یکی گردشگری دینی و یکی هم گردشگری و معماری
شما ها چه کار کردید؟
سلام سارا جان
گردشگری مذهبی یکی از انواع گردشگری های هست که تو کشور ما بسیار رایج هست
ما سالیانه تعداد زیادی زائر به خارج از کشور داریم و همونطور هم تعدادی زائر به داخل کشور .
شهر مورد نظری که می خوای گردشگری دینی یا مذهبی رو روش کار کنی هم می شناسم و فکر می کنم مطالعات خوبی رو در نهایت برای طراحیت بدست بیاری .
.
.
.
یکی دیگر از انواع گردشگری ، گردشگری خرید هست
من مدتی پیش قصد داشتم رو این موضوع کار کنم ، این موضوع اونقدر جدید هست که مقالهای انگلیسی هم در این مورد وجود نداره .(یعنی من پیدا نکردم!)
برای کار نمونه موردی داشتم
یعنی می خواستم گردشگری خرید یک جزیره رو بررسی کنم که بیشتر هدفم نقد بود تا پژوهش
مطالعاتی رو جمع آوری کردم ، اما هنوز قدمی برنداشتم برای نوشتن.چون درهین جمع اوری مطالعاتش موضوع گردشگری خرید اولویتش رو از دست داد و مهمتر اینکه از محیط دور شدم.
اما این موضوع هم می تونه موضوع خوبی باشه برای چند نقطه ی ککشور ما که معروف هست از نظر خرید .

منم روش تحقیق دو تا موضوع انتخاب کردم که هر دو رو استاد تائید کرده فقط مونده هدفشو مشخص کنم
1-تحلیل طراحی معماری داخلی در آثار تاریخی ایران
2-اصالت مصالح پایدار در معماری داخلی بناهای تاریخی
شما پیشنهادی نظری انتقادی چیزی ندارید؟؟؟
البته اینها موضوعات همایش هم هست که گفتم یه تیر دو نشون بشه:D
من سبک رو دوست دارم...و دوره....رو این دو مورد پس کار میکنم;)
سلام عارفه خانوم فعال
خوب نظرم در مورد موضوعاتت
باید بگم جفت موضوعاتی که انتخاب کردی خیلی کلی هست
به این دلیل که در نوشتن مقاله محدودیت صفحه دارید بهتر خیلی خلاصه تر کنید
معمولا انتخاب موضوع با هدف یکجا شکل می گیره یعنی باید بگی من می خوام تحلیلی در معماری داخلی اثار تاریخی داشته باشم تا ؟

ببین مثلا واسه موضوع اول
خوب من نمی دونم منظورت از معماری داخلی دقیقا چی هست
اما تعریف خودم از معماری داخلی در آثار تاریخی ایران بیشتر خلاصه می شه در تزئیات و نقوش این آثار چون اونطور که به خاطر دارم معماری داخلی به شکل امروز قدیم متداول نبود .

پیرو حرف سارا فکر می کنم باید نمونه موردی پیدا کنی و چون گرگانی هستی ترجیحا رو منطقه ی خودت کار کن
و
توضیحی در مورد انتخاب اسم
فکر کنم به جای اینکه اسم موضوعت تحلیل طراحی معماری داخلی در اثار تاریخی ایران باشه
بهتره تیترت رو بشکنی
مثلا "بررسی ارایه های تزئینی بکار رفته در معماری داخلی خانه های سنتی گرگان " یا اگر گرگان خیلی گسترده تره و سخت هست برای اولین پژوهش یک یا سه خانه قدیمی منطقه تون رو پیدا کنی و ارایه های تزئینی اونها رو برداشت کنی ، تحلیل کنی ، قدمت اون نقش ، بومی یا غیر بومی بودن اونها و موارد دیگری رو بررسی کنی
این کار برای خودت هم خیلی خوبه ، اگر تو کار معماری داخلی باشی می تونی از اون طرح ها تو کارت استفاده کنی و خیلی کارهای دیگه که تو این پست توضیحش نمی گنجه .

وقتی می گی بررسی آرایه های تزئینی بکار رفته در معماری خانه های سنتی گرگان " می تونی هدف رو " شناخت این تزئینات " و همچنین " باز بکار گیری آن در معماری داخلی امروز " یا معرفی این نقوش به صورت کتابچه به دانشجویان " یا خیلی از هدفهای دیگه که بررسی همچین تزئیانی خواهد داشت عنوان کرد .

arefeh

کاربر ممتاز
سلام سارا جان
گردشگری مذهبی یکی از انواع گردشگری های هست که تو کشور ما بسیار رایج هست
ما سالیانه تعداد زیادی زائر به خارج از کشور داریم و همونطور هم تعدادی زائر به داخل کشور .
شهر مورد نظری که می خوای گردشگری دینی یا مذهبی رو روش کار کنی هم می شناسم و فکر می کنم مطالعات خوبی رو در نهایت برای طراحیت بدست بیاری .
.
.
.
یکی دیگر از انواع گردشگری ، گردشگری خرید هست
من مدتی پیش قصد داشتم رو این موضوع کار کنم ، این موضوع اونقدر جدید هست که مقالهای انگلیسی هم در این مورد وجود نداره .(یعنی من پیدا نکردم!)
برای کار نمونه موردی داشتم
یعنی می خواستم گردشگری خرید یک جزیره رو بررسی کنم که بیشتر هدفم نقد بود تا پژوهش
مطالعاتی رو جمع آوری کردم ، اما هنوز قدمی برنداشتم برای نوشتن.چون درهین جمع اوری مطالعاتش موضوع گردشگری خرید اولویتش رو از دست داد و مهمتر اینکه از محیط دور شدم.
اما این موضوع هم می تونه موضوع خوبی باشه برای چند نقطه ی ککشور ما که معروف هست از نظر خرید .

سلام عارفه خانوم فعال
خوب نظرم در مورد موضوعاتت
باید بگم جفت موضوعاتی که انتخاب کردی خیلی کلی هست
به این دلیل که در نوشتن مقاله محدودیت صفحه دارید بهتر خیلی خلاصه تر کنید
معمولا انتخاب موضوع با هدف یکجا شکل می گیره یعنی باید بگی من می خوام تحلیلی در معماری داخلی اثار تاریخی داشته باشم تا ؟من خودم در مورد تزئینات داخلی معماری قدیم اونم توی یه شهر یا یه دوره زمانی که کاملا محدود یشه موضوع....چون به قول شما موضوع من کلیه درسته باید هدفمم مشخص کنم اینو استادمم گفت بهم

ببین مثلا واسه موضوع اول
خوب من نمی دونم منظورت از معماری داخلی دقیقا چی هست
اما تعریف خودم از معماری داخلی در آثار تاریخی ایران بیشتر خلاصه می شه در تزئیات و نقوش این آثار چون اونطور که به خاطر دارم معماری داخلی به شکل امروز قدیم متداول نبود .

پیرو حرف سارا فکر می کنم باید نمونه موردی پیدا کنی و چون گرگانی هستی ترجیحا رو منطقه ی خودت کار کن بله اتفاقا تصمیم دارم اگر بناهای مناسب قدیمی رو که توش از نظر داخلی نکته ای که بشه در موردش بحث کرد داشته باشه کار کنم
و
توضیحی در مورد انتخاب اسم
فکر کنم به جای اینکه اسم موضوعت تحلیل طراحی معماری داخلی در اثار تاریخی ایران باشه
بهتره تیترت رو بشکنی
مثلا "بررسی ارایه های تزئینی بکار رفته در معماری داخلی خانه های سنتی گرگان " یا اگر گرگان خیلی گسترده تره و سخت هست برای اولین پژوهش یک یا سه خانه قدیمی منطقه تون رو پیدا کنی و ارایه های تزئینی اونها رو برداشت کنی ، تحلیل کنی ، قدمت اون نقش ، بومی یا غیر بومی بودن اونها و موارد دیگری رو بررسی کنی
این کار برای خودت هم خیلی خوبه ، اگر تو کار معماری داخلی باشی می تونی از اون طرح ها تو کارت استفاده کنی و خیلی کارهای دیگه که تو این پست توضیحش نمی گنجه .بله ممنونم کاملا درست میگید

وقتی می گی بررسی آرایه های تزئینی بکار رفته در معماری خانه های سنتی گرگان " می تونی هدف رو " شناخت این تزئینات " و همچنین " باز بکار گیری آن در معماری داخلی امروز " یا معرفی این نقوش به صورت کتابچه به دانشجویان " یا خیلی از هدفهای دیگه که بررسی همچین تزئیانی خواهد داشت عنوان کرد .

کاملا خوب توضیح دادید و خوب خیلی روی تصمیمم تاثیر داره....
ممنونم امیدوارم همیشه شما دوستانی که در این زمینه تجربه دارید به ماهایی که خوب 0000 هستیم کمک بکنید...ممنونم بسیار:gol::heart:

arshadememari

عضو جدید
سلام بچه ها من تازه میخوام مقاله بنویسم لطفا بگید برای اینکه عنوان وموضوع مقاله تکراری نباشد از چه سایتی کمک بگیریم وبرای ارسال مقاله به چه سایتی میتونیم بفرستیم ایا باید به مجلات هم فرستاده شود؟ممنوووون

Samaneh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام بچه ها من تازه میخوام مقاله بنویسم لطفا بگید برای اینکه عنوان وموضوع مقاله تکراری نباشد از چه سایتی کمک بگیریم وبرای ارسال مقاله به چه سایتی میتونیم بفرستیم ایا باید به مجلات هم فرستاده شود؟ممنوووون

سلام
برای اینکه موضوع شما تکراری نباشه ، باید وقتی موضوع رو انتخاب کردید ، واژگان کلیدی خود رو در بانک مقالات سرچ کنید و همه ی مقلات مرتبط رو مطالعه کنید .
اینجا
اینجا
و
اینجا
اگر جای دیگری مدنظر شما هست هم می تونید سرچ رو انجام بدید .
به کجا ارسال کردن مقاله منوط به تصمیم خود شماست .
می تونید به همایشها و کنفرانسهای معتبر بفرستید که مقالاتشون رو در مجلات معتبر چاپ می کنند .
می تونید با همین لینکهای که فرستادم مکاتبه داشته باشید و بفرستید .
می تونید به مجلات داخلی خودمون که مرتبط با رشته مورد نظرتون هست بفرستید . مجلات همگی سایت دارند و کافیه شما اسم مجله رو در اینترنت سرچ کنید ، اکثرا شیوه نامه نشریه خود رو در سایت قرار دادند.
موفق باشید .

arshadememari

عضو جدید
ممنون یه سوال دیگه داشتم ایا میشه موضوع غیر مرتبط به رشته مون هم مقاله بنویسیم؟برای مقالات علمی پزوهشی

Samaneh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ممنون یه سوال دیگه داشتم ایا میشه موضوع غیر مرتبط به رشته مون هم مقاله بنویسیم؟برای مقالات علمی پزوهشی

اگر فکر می کنید در زمینه ی خاصی معلومات خوبی دارید چرا که نه ؟؟
این اصلا مهم نیست که شما چه مدرک تحصیلی دارید
مهم این هست که حرفی برای زدن داشته باشید حال بر اساس دانشی که به صورت تجربی کسب کردید یا اینکه براساس آکادمیک کار کردید.
و
مهمتر اینکه
این مقاله کاربردی باشه .
و باری به هر جهت کردن نباشه .

shima 70

عضو جدید
سلام دوستان منم تازه دارم شروع میکنم نوشتن مقاله رو
در حال حاضر تصمیمم بر اینه که یک مقاله رو به نحوی کار کنم که بتونم به مجلات بژوهشی ارائه کنم و هم آی اس آی بشه!و یک مقاله رو هم به صورت راحت تر کار کنم که با توجه به وقت کمم توی این ترم بتونم به نتیجه برسونمش.مقاله اولیه داره روندشو طی میکنه هر چند سخت اما خب به هر حال داره به یه جاایی میرسه،اما این دومیه رو نمیدونم چیکار کنم یه سری اطلاعات در زمینه شعر و معماری ادبیات و معماری دارم که مربوط به پایان نامم بوده و میخوام از همونا استفاده کنم و تبدیل به مقاله بشه،
موضوعم کاربرد شعر و ادبیات در معماریه اما نمیدونم چه عنوانی رو بذارم میشه بهم پیشنهاد کنید؟
و اینکه استادمون 15 تا منبع خواسته من فعلا فقط بوطیقا رو تونستم در این زمینه پیدا کنم میشه راهنماییم کنید که از کجا میتونم کتابهای بیشتری رو پیدا کنم و چه طوری و اگه خودتون هم کتابی یا ... رو میدونید بهم پیشنهاد کنیند؟
سپاس :gol:

arefeh

کاربر ممتاز
در حال حاضر تصمیمم بر اینه که یک مقاله رو به نحوی کار کنم که بتونم به مجلات بژوهشی ارائه کنم و هم آی اس آی بشه!و یک مقاله رو هم به صورت راحت تر کار کنم که با توجه به وقت کمم توی این ترم بتونم به نتیجه برسونمش.مقاله اولیه داره روندشو طی میکنه هر چند سخت اما خب به هر حال داره به یه جاایی میرسه،اما این دومیه رو نمیدونم چیکار کنم یه سری اطلاعات در زمینه شعر و معماری ادبیات و معماری دارم که مربوط به پایان نامم بوده و میخوام از همونا استفاده کنم و تبدیل به مقاله بشه،
موضوعم کاربرد شعر و ادبیات در معماریه اما نمیدونم چه عنوانی رو بذارم میشه بهم پیشنهاد کنید؟
و اینکه استادمون 15 تا منبع خواسته من فعلا فقط بوطیقا رو تونستم در این زمینه پیدا کنم میشه راهنماییم کنید که از کجا میتونم کتابهای بیشتری رو پیدا کنم و چه طوری و اگه خودتون هم کتابی یا ... رو میدونید بهم پیشنهاد کنیند؟

اینترنت سرچ نکردی؟؟؟15 تا گفته منبع ولی شاید بتونی چند تا مقاله معتبر پیدا کنی که توش چند تا کتاب به عنوان منبع ذگر کرده باشه...اینجوری میتونی به تعداد کتب بیشتر دست پیدا کنی

Samaneh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

منظور شما سبک خاصی از شعر هست ؟
می تونید موضوع رو باز تر کنید ؟

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
اینترنت سرچ نکردی؟؟؟15 تا گفته منبع ولی شاید بتونی چند تا مقاله معتبر پیدا کنی که توش چند تا کتاب به عنوان منبع ذگر کرده باشه...اینجوری میتونی به تعداد کتب بیشتر دست پیدا کنی

فقط به این نکته دقت کنید که خودتون برید سراغ همون منابع. و اینجوری نباشه که از همون متن ارجاع بدید. باید به اون مقاله ارجاع بدید.
کاری که دیده شده انجام میشه و از نظر اصول اخلاقی واقعا درست نیست.(اصول فنی اش که بماند)

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
کسی با spss کار کرده ؟
پرسشنامه ها م آماده ست.
سمانه جان این نرم افزار رو یاد بگیرم در آینده برا خودمون بهتر هست. اینجوری که من فهمیدم باید خودمون کلی توضیح بدیم که چی میخوایم که تو قسمت توصیفی برامون دربیاره. تو قسممت تحلیلی همون آمار و درصد هاست. برا همبستگی خودمون باید مشخص کنیم .
اینجوری اگر خودمون بلد باشیم خیلی بهتره تا برا یکی توضیح بدیم.
این و بزار تو برنامه ات :)))

galexy s4

عضو جدید
سلام دوستان
خوبین؟
آقایون و خانومای مهندس راهنمایی کنین
موضوع مقالمو مشخص کردم به امید خدا :smile:اما اطلاعاتی ندارم زیاد:razz:تا فردا باید چکیده ی حدودا یه پاراگرافی ببرم به استاد نشون بدم.ولی نمیدونم چی بنویسم؟!!!!!!!
موضوع مقاله:بررسی ویژگی های پلان های مسکونی در بافت بومی و جدید شهر بندرعباس

رضا جان؟عارفه خانوم؟سحر خانوم؟محبوبه خانوم؟و دوستای عزیز راهنمایی بفرمایید:)

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
سلام دوستان
خوبین؟
موضوع مقالمو مشخص کردم به امید خدا :smile:اما اطلاعاتی ندارم زیاد:razz:تا فردا باید چکیده ی حدودا یه پاراگرافی ببرم به استاد نشون بدم.ولی نمیدونم چی بنویسم؟!!!!!!!

چطوری بدون مطالعه موضوع انتخاب کردید؟ اگر هم اینطوره ممکنه بعد از مطالعه نظرتون تغییر کنه
پیشنهاد میشه مقاله ها با موضوعات مرتبط رو پیدا بکنید و شدیدا مطالعه کنید

Samaneh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان
خوبین؟

شهر بندرعباس؟:smile:
چی شد که این موضوع رو انتخاب کردید؟
معماری جدید بندرعباس کاملا با معماری بومیش مغایر هست . در واقع معماری جدیدش ویژگی خاصی نداره برای بررسی کردن!
اما معماری بومیش پر از ویژگی هست
آیا برای این مقایسه سنت و مدرن معماری ، شهر یا محله ی خاصی از بندر مدنظر شماست ؟

arefeh

کاربر ممتاز
فقط به این نکته دقت کنید که خودتون برید سراغ همون منابع. و اینجوری نباشه که از همون متن ارجاع بدید. باید به اون مقاله ارجاع بدید.
کاری که دیده شده انجام میشه و از نظر اصول اخلاقی واقعا درست نیست.(اصول فنی اش که بماند)

دقیقا باهات موافقم کاملا درسته....استادمون میگفت میشه این کار رو کرد اما به وجدان خودتون بر میگرده:D

Pleiades.Arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام. تاپیک خوبیه.
یه نکته ای میخواستم بگم.
متاسفانه تو دانشگاه روش درست انجام پژوهش رو به ما یاد نمیدن.
مثلا جلسه اول استاد درس روش تحقیق میاد میگه جلسه ی بعد موضوعتون رو مشخص کرده باشین! بدون این که در نظر بگیره دانشجوی ترم اول ارشد اون اوایل سال تحصیلی، چطوری میتونه بدون مطالعه یه موضوع جالب یا سوال برانگیز واسه تحقیق داشته باشه! از این که بگذریم، جلسه ی بعد استاد میاد میگه حالا که موضوع مشخص شد، چکیده بنویسید! واقعن آدم دیگه از شنیدن این شاخ درمیاره! آخه چکیده همون طور که از اسمش پیداست چکیده و خلاصه ی فرآیند تحقیقه و قاعدتا باید بعد از انجام شدن تحقیق نوشته بشه!
خلاصه از این مسائل زیاده. اگه میخواید روش تحقیق رو درست یاد بگیرید بهتره کتابای آموزشی بخونید.

Samaneh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام. تاپیک خوبیه.
یه نکته ای میخواستم بگم.
متاسفانه تو دانشگاه روش درست انجام پژوهش رو به ما یاد نمیدن.
مثلا جلسه اول استاد درس روش تحقیق میاد میگه جلسه ی بعد موضوعتون رو مشخص کرده باشین! بدون این که در نظر بگیره دانشجوی ترم اول ارشد اون اوایل سال تحصیلی، چطوری میتونه بدون مطالعه یه موضوع جالب یا سوال برانگیز واسه تحقیق داشته باشه! از این که بگذریم، جلسه ی بعد استاد میاد میگه حالا که موضوع مشخص شد، چکیده بنویسید! واقعن آدم دیگه از شنیدن این شاخ درمیاره! آخه چکیده همون طور که از اسمش پیداست چکیده و خلاصه ی فرآیند تحقیقه و قاعدتا باید بعد از انجام شدن تحقیق نوشته بشه!
خلاصه از این مسائل زیاده. اگه میخواید روش تحقیق رو درست یاد بگیرید بهتره کتابای آموزشی بخونید.
حرف شما کاملا درست هست
اصلا دلیلی نداره یک دانشجو در ترم یک ارشد بیاد روش پژوهش رو یاد بگیره.
این یکی از هزاران معضلات اموزشی وزارت علوم کشور ماست :smile:
خانه از بای بند ویرن است خواجه در بند نقش ایوان است

arefeh

کاربر ممتاز
حرف شما کاملا درست هست
اصلا دلیلی نداره یک دانشجو در ترم یک ارشد بیاد روش پژوهش رو یاد بگیره.
این یکی از هزاران معضلات اموزشی وزارت علوم کشور ماست :smile:
خانه از بای بند ویرن است خواجه در بند نقش ایوان است
سمانه جان یه سئوال شدیدا منو درگیر خودش کرده...همایشهای مختلف رو میبینیم که کلی محور میدهند برای مقاله اما چیزی که هست چجور میشه از اون محورها به یه موضوع رسید که بشه خوب روش کار کرد مثلا من چند تا محور میزارم که متوجه منظورم بشی
معماري و شهرسازي ايراني اسلامي-
- مباني نظري اسلام در معماري
- نمود انسان ايراني در جلوه‌هاي بصري
- بايدها و نبايدهاي معماري اسلامي ايراني
- مباني موجود معماري ايراني
- ابعاد پنهان معماري در اسلام
- آسيب‌شناسي مباني نظري موجود
- آرمان‌شهر اسلامي
- حقوق شهروندي از ديدگاه اسلام
- جايگاه و تأثير تفكر اسلامي در معماري و شهرسازي
- نقش وقف، امنيت، عدالت در شهر اسلامي
- مباني زيبايي‌شناسي در شهر اسلامي
- نقش اسلام و آموزه‌هايي ديني در طراحي فضاهاي شهري
- تجلي تفكر شيعي در تزئينات معماري و شهرسازي
- تجلي كالبدي مفاهيم معنوي اسلامي در شهر و فضاهاي شهري

هوش مصنوعي و روش هاي نوين طراحي
- داده پردازي در معماري
- معماري تعاملي
- رايانه ابزاري براي ساخت
- معماري هوشمند
- معماري ديجيتال
- معماري پارامتريك
- رايانه ابزاري براي طراحي

انرژي، معماري و شهرسازي پايدار
- معماري و شهرسازي پايدار
- ضوابط فني و استانداردها
- نوآوري و چالش‌هاي پيش رو
- شهر پايدار اسلامي
- تكنولوژي و پايداري ساختمان
- كاربرد مصالح نوين
- مديريت انرژي
- مردم و پايداري اجتماعي
- بررسي تطبيقي مؤلفه‌هاي توسعه پايدار و شهر اسلامي
- راهكارهاي نظارت خودكار

مديريت و برنامه ريزي
- مديريت استراتژيك
- روش ها، فنون و متودولوژي
- سيستم هاي اطلاعات مديريت پروژه
- سازماندهي پروژه
- ابزارهاي مديريت
- مديريت و برنامه ريزي پايدار
- مديريت شهري
- بررسي مقررات ملي ساختمان بر اساس الگوهاي اسلامي
- الگوهاي مديريت اسلامي پايدار
- اصول و مقررات پيمان
- مهندسي ارزش
............................
و کلی محور دگ///
ممنون میشم راهنماییم کنی:redface:

Samaneh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام عارفه
بستگی به این داره که با چه رویکری بخوای پیش بری .
طبق همایش موضوع انتخاب کنی ؟
یا
طبق موضوع همایش انتخاب کنی ؟
این دوتا باهم فرق داره ، طبق موضوع همایش پیدا کردن یعنی اینکه شما کار رو تا حدودی انجام می دی حتی تموم می کنی و بعد جستجو می کنی همایش های مرتبط با موضوع رو پیدا می کنی و چکیده ارسال می کنی و الی آخر
در این صورت محتوای مقاله ای که داری باید مطابق با یکی از محورهای همایش باشه مثلا مقاله ای داری با موضوع " صرفه جویی در مصرف انرژی در مسکن روستای" قاعدتا با توجه به نام مقاله محتوای مقالت در مورد مبحث انرژی هست . پس تو محور انرژی، معماری و شهرسازی پايدار و مديريت انرژی قرار می گیره .
طبق همایش موضوع انتخاب کردن هم که با توجه به توضیح بالا مشخص هست .
تعدادی از همایشها هستند که از پژوهشگران صاحب نام علاوه بر فراخوان عمومی درخواست می کنند مرتبط با محور های همایش مقالاتی بنویسند و متولی همایش این مقالات رو از اونها خریداری می کنه و در کتابچه ی همایش چاپ می کنه ، این باعث اعتبار بخشیدن به همایش می شه . در این صورت هم شخص پژوهشگر با توجه به محور و همایش ، مقاله می نویسه .

arefeh

کاربر ممتاز
سلام عارفه
بستگی به این داره که با چه رویکری بخوای پیش بری .
طبق همایش موضوع انتخاب کنی ؟
یا
طبق موضوع همایش انتخاب کنی ؟
این دوتا باهم فرق داره ، طبق موضوع همایش پیدا کردن یعنی اینکه شما کار رو تا حدودی انجام می دی حتی تموم می کنی و بعد جستجو می کنی همایش های مرتبط با موضوع رو پیدا می کنی و چکیده ارسال می کنی و الی آخر
در این صورت محتوای مقاله ای که داری باید مطابق با یکی از محورهای همایش باشه مثلا مقاله ای داری با موضوع " صرفه جویی در مصرف انرژی در مسکن روستای" قاعدتا با توجه به نام مقاله محتوای مقالت در مورد مبحث انرژی هست . پس تو محور انرژی، معماری و شهرسازی پايدار و مديريت انرژی قرار می گیره .
طبق همایش موضوع انتخاب کردن هم که با توجه به توضیح بالا مشخص هست .
تعدادی از همایشها هستند که از پژوهشگران صاحب نام علاوه بر فراخوان عمومی درخواست می کنند مرتبط با محور های همایش مقالاتی بنویسند و متولی همایش این مقالات رو از اونها خریداری می کنه و در کتابچه ی همایش چاپ می کنه ، این باعث اعتبار بخشیدن به همایش می شه . در این صورت هم شخص پژوهشگر با توجه به محور و همایش ، مقاله می نویسه .
درسته اولی برام قابل درک هست...چون میدونم چی میگی...
بیشتر دومی سخته که چجوری و با چه روشی ار محورهای همایش موضوع در بیاریم و روش کار کنیمه...این محورها خیلی کلی هستند و اینکه چجور به یه موضع رسید برام سئواله...روشی هست؟؟
مثلا باید اون محورها رو سرچ کنیم ببینیم در موردش چه موضوعاتی کار شده که از این طریق به کارمون جهت بدیم ؟؟؟

Samaneh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
درسته اولی برام قابل درک هست...چون میدونم چی میگی...
بیشتر دومی سخته که چجوری و با چه روشی ار محورهای همایش موضوع در بیاریم و روش کار کنیمه...این محورها خیلی کلی هستند و اینکه چجور به یه موضع رسید برام سئواله...روشی هست؟؟
مثلا باید اون محورها رو سرچ کنیم ببینیم در موردش چه موضوعاتی کار شده که از این طریق به کارمون جهت بدیم ؟؟؟
قاعدتا روش همین هست که می گی ، مثل جستجو توسط کلید واژه هاست ، محورها رو باید سرچ کنی ولی در کل در همچین مواقعی محوری رو که فکر می کنی تسلط بیشتری روش داری و مطالعه بیشتری درموردش کردی رو انتخاب کنی و همون رو سرچ کنی و در همون حیطه پیش بری خیلی مطلوب تر هست

راستش من هر وقت که محورهای بعضی از همایش ها رو می بینم یکم متعجب می شم ،اینقدر طولانی و کلی محور تعین کردن واقعا نمی دونم چطور و با چه هدفی شکل می گیره ، همیشه فکر می کنم محورهای کمتر ، موضوعات تخصصی تر ، مقالات بهتری رو شکل می ده .
من تا حالا هر همایشی که شرکت کردم با همون روش اول رفتم ، یعنی قسمتی از مقاله رو کار کرده بودم و بعد دنبال همایش مرتبط گشتم
تا حالا با روش دوم کار نکردم، و احتمالا کار نخواهم کرد .

arefeh

کاربر ممتاز
قاعدتا روش همین هست که می گی ، مثل جستجو توسط کلید واژه هاست ، محورها رو باید سرچ کنی ولی در کل در همچین مواقعی محوری رو که فکر می کنی تسلط بیشتری روش داری و مطالعه بیشتری درموردش کردی رو انتخاب کنی و همون رو سرچ کنی و در همون حیطه پیش بری خیلی مطلوب تر هست

راستش من هر وقت که محورهای بعضی از همایش ها رو می بینم یکم متعجب می شم ،اینقدر طولانی و کلی محور تعین کردن واقعا نمی دونم چطور و با چه هدفی شکل می گیره ، همیشه فکر می کنم محورهای کمتر ، موضوعات تخصصی تر ، مقالات بهتری رو شکل می ده .
من تا حالا هر همایشی که شرکت کردم با همون روش اول رفتم ، یعنی قسمتی از مقاله رو کار کرده بودم و بعد دنبال همایش مرتبط گشتم
تا حالا با روش دوم کار نکردم، و احتمالا کار نخواهم کرد .
واقعا درست میگی...آدم نمیدونه این محورها رو از کجا در میارند....و یه سئوال دگ ما دو نوع مقاله داریم مقاله مروری که خوب یه جمع بندی که از خوندن مقالات مرتبط بهش میرسیم و دومی مقاله علمی پژوهشی....که در مورد اون سئوالی که برای ما دغدغه کار میکنیم...حالا شرکت در این همایشها با توجه به تایم کمی که بعضی ها دارند آیا میشه علمی پژوهشی کار کرد؟؟
روشی هست که بشه توی تایم کم اونو پیش برد؟

Samaneh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
واقعا درست میگی...آدم نمیدونه این محورها رو از کجا در میارند....و یه سئوال دگ ما دو نوع مقاله داریم مقاله مروری که خوب یه جمع بندی که از خوندن مقالات مرتبط بهش میرسیم و دومی مقاله علمی پژوهشی....که در مورد اون سئوالی که برای ما دغدغه کار میکنیم...حالا شرکت در این همایشها با توجه به تایم کمی که بعضی ها دارند آیا میشه علمی پژوهشی کار کرد؟؟
روشی هست که بشه توی تایم کم اونو پیش برد؟
عارفه من اصلا موافق این نیستم که به دلخواه یک همایش پیش بری ، اصلا عجله نکن ، مقاله رو به حدی برسون با دانش و روش خودت بعد دنبال همایش با محور مورد نظر موضوع مقالت بگرد
برای نوشتن مقاله مروری نیاز به تجربه بیشتری وجود داره ، راجع به مقالات مروری این پست رو بخون، فکر کنم این رو در نظر داشته باشی ایده ی فوق العاده ای می شه برات با توجه به موضوعی که داری دنبال می کنی .
برای شرکت در همایش با زمان کم هر کاری می شه کرد هم می شه علمی پژوهشی کار کرد هم می شه مروری کار کرد اما اگر کیفیت مورد نظرت باشه همه ی این کارها منتفی می شه .
عارفه من کسی رو می شناسم که در طول 12 ساعت یک مقاله ی علمی پژوهشی نوشت و تو همایش کشوری که یکی از دانشگاهها برگزار کرده بود اکسپ هم شد.
همون شخص چکیده ش تو همایش بین المللی خارج از کشور اکسپت نگرفت .
نمی خوام بگم داخلی ها بد و خارجی ها خوب هستند . همه ی حرفم این هست که مقاله باید چیزی برای گفتن داشته باشه .

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
برای کنگره افق های جدیدشهرسازی و معماری و....
چکیده فرستادم.
که پذیرش شد.الان رو مقاله اش کار میکنم.دوستان چه کار کردند؟
که طبق موضوع ام همایش پیدا کردم. دوت همایش دیگه هم مشابه موضوع ی هستند که روش کار میکنم. برنامه ریزی میکنم که برسم.

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
دقیقا باهات موافقم کاملا درسته....استادمون میگفت میشه این کار رو کرد اما به وجدان خودتون بر میگرده:D

بنظرم همه ی استادید باید تاکید کنند که این شیوه ی بسیار نادرستی هست.
دوستان فکر کنید رو ی مقاله کلی وقت و انرژی میزارید اونوقت یکی بیاد تو چند ساعت بدون اون تلاش از متن شما ارجاع بده و اسم منبع ای جلوی نوشته شما رو به عنوان یکی از منابع مطالعاتی خودش بده!! من که به شدت ناراحت میشم.

چند وقت پیش تو اخبار دیدم که یه نرم افزار فارسی ساختن که وقتی یه متن بهش میدن میگه چند درصد و کدوم پاراگراف ش از کجاست :))

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
عارفه من اصلا موافق این نیستم که به دلخواه یک همایش پیش بری ، اصلا عجله نکن ، مقاله رو به حدی برسون با دانش و روش خودت بعد دنبال همایش با محور مورد نظر موضوع مقالت بگرد
برای نوشتن مقاله مروری نیاز به تجربه بیشتری وجود داره ، راجع به مقالات مروری این پست رو بخون، فکر کنم این رو در نظر داشته باشی ایده ی فوق العاده ای می شه برات با توجه به موضوعی که داری دنبال می کنی .
برای شرکت در همایش با زمان کم هر کاری می شه کرد هم می شه علمی پژوهشی کار کرد هم می شه مروری کار کرد اما اگر کیفیت مورد نظرت باشه همه ی این کارها منتفی می شه .
عارفه من کسی رو می شناسم که در طول 12 ساعت یک مقاله ی علمی پژوهشی نوشت و تو همایش کشوری که یکی از دانشگاهها برگزار کرده بود اکسپ هم شد.
همون شخص چکیده ش تو همایش بین المللی خارج از کشور اکسپت نگرفت .
نمی خوام بگم داخلی ها بد و خارجی ها خوب هستند . همه ی حرفم این هست که مقاله باید چیزی برای گفتن داشته باشه .

سمانه جان من کسی رو دیدم تو یکی از دانشگاه های معتبر هم میخوند( البته از نوع پولی ش) و یه مقاله رو عنوانش رو کمی تغییر داد و به اسم خودش زد!!!
پایان نامه اش رو هم همین کاررو کرد. دیدم ی پایان نامه آورد داد دست منشی اش براش تایپ کنه.همون رو برد داد دانشگاه!!الان هم 3 تا دانشگاه تدریس گرفته !!!(تو رشته ما نبود ی رشته فنی نزدیک به ما)
فقط برا من جالبه درسته این آدم بواسطه پول رفت دانشگاه اما دانشگاه و استادهاش که معتبربودن و به اینا درس میدادن چطور نفهمیدن!!
خیلی از این همایش های داخلی (خارجی اش رو تجربه نداشتم که بگم) تو پذیرش و داوری دقت لازم رو ندارن.برا همین وقتی جز رزومه مقالات همایشی رو ببریم هر همایش ملی داخلی رو قبول ندارن.

Samaneh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
برای کنگره افق های جدیدشهرسازی و معماری و....
چکیده فرستادم.
که پذیرش شد.الان رو مقاله اش کار میکنم.دوستان چه کار کردند؟
که طبق موضوع ام همایش پیدا کردم. دوت همایش دیگه هم مشابه موضوع ی هستند که روش کار میکنم. برنامه ریزی میکنم که برسم.
سلام سارا
خیلی خوبه . بعد یادت باشه آخر آخرش برامون بگی که چقدر چکیده ت تغییر کرده تا اتمام مقاله .
یکی از تفریحات من این هست که چکیده اولیه و چکیده نهای بعد از برگزاری همایش رو باهم مقایسه می کنم :Dبا وجود اینکه با موضوع پیش میرم نه با همایش اما اغلب تغیر می کنه!
یه سوال دیگه هم اینکه آیا بعد از اکسپت چکیده شیوه نامه خاصی برات ایمیل کردند ؟

بنظرم همه ی استادید باید تاکید کنند که این شیوه ی بسیار نادرستی هست.
دوستان فکر کنید رو ی مقاله کلی وقت و انرژی میزارید اونوقت یکی بیاد تو چند ساعت بدون اون تلاش از متن شما ارجاع بده و اسم منبع ای جلوی نوشته شما رو به عنوان یکی از منابع مطالعاتی خودش بده!! من که به شدت ناراحت میشم.

چند وقت پیش تو اخبار دیدم که یه نرم افزار فارسی ساختن که وقتی یه متن بهش میدن میگه چند درصد و کدوم پاراگراف ش از کجاست :))
نرم افزار هیجان انگیزی باید باشه
دوست دارم بیشتر راجع بهش بدونم

سمانه جان من کسی رو دیدم تو یکی از دانشگاه های معتبر هم میخوند( البته از نوع پولی ش) و یه مقاله رو عنوانش رو کمی تغییر داد و به اسم خودش زد!!!
پایان نامه اش رو هم همین کاررو کرد. دیدم ی پایان نامه آورد داد دست منشی اش براش تایپ کنه.همون رو برد داد دانشگاه!!الان هم 3 تا دانشگاه تدریس گرفته !!!(تو رشته ما نبود ی رشته فنی نزدیک به ما)
فقط برا من جالبه درسته این آدم بواسطه پول رفت دانشگاه اما دانشگاه و استادهاش که معتبربودن و به اینا درس میدادن چطور نفهمیدن!!
خیلی از این همایش های داخلی (خارجی اش رو تجربه نداشتم که بگم) تو پذیرش و داوری دقت لازم رو ندارن.برا همین وقتی جز رزومه مقالات همایشی رو ببریم هر همایش ملی داخلی رو قبول ندارن.
بعله سارا کاملا متوجه ام چی می گی .
یه چیزی هم اینجا اضافه کنم ، بعضی از آدمها هستند که فوق العاده بار علمی دارند و از نظر فنی خیلی هم خوبند ، اما توانای رساله نوشتن و مقاله کار کردن ندارند . این اصلا بد نیست هر شخصی تو زمینه ی خاصی استعداد داره .
اما تظاهر کردن به چیزی که نیستند بد هست .
.
سارا من آدم بسیار بسیار ناسیونالیسمی هستم
اما در حال حاضر
در کشور ایران
بجز تدریس و دکتری رزومه پژوهشی هیچ اهمیت و خاصیتی ندارد و نخواد داشت !
به همین جهت خیلی متفاوت نیست داخلی باشه یا خارجی !
هدفی بزرگتر از رزومه باید باشه تا این گونه پژوهشها شکل بگیره
.
.
.
راجع به انتخاب همایش
موقع انتخاب همایش به تعداد دوره های که اون همایش برگزار شده دقت کنید ، مهمِ بانی همایش کدوم نهاد یا دانشگاهی هست .

بعضی از دانشگاهها هستند که یکبار یک همایش رو با تبلیغات شروع می کنند گاهی برگزار می شه و در همان سال اول تمام می شه و سال دومی رو به خودش نمی بینه !
گاهی اصلا همایش برگزار نمی شه !
گاهی هم بعضی از همایشها با بازدهی خوب به خوبی تا چند دوره برگزار می شه .
به همین جهت انتخاب همایش کار سخت اما مهمی هست .

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
- نرم افزار رو اخبار نشون داد و ی نمونه هم انجام داد. برا من هم جالب بود. اسمش یادم رفته.

- خودم هم انتظار دارم ی تغییراتی ایجاد بشه در چکیده. هر چند که بنظرم فقط باید مطالب م رو ادیت میکردم تو فرمت مقاله. اما وقتی جزیی تر بشیم تغییر ایجاد میشه.
همون موضوع ای که صحبت کردیم. باید رو برداشت های میدانی و عکس ها بیشتر کار کنم. محدوده رو کوچیک کردم به 5تا روستا. یکی کم بود.تمام هم زیاد بود :))

- فرمت نگارش مقاله رو گذاشتن. درباره تعداد صفحات -فونت - منابع و.....