راهنمایی : رشته سیستم انرژی گرایش محیط زیست

ئدز

عضو جدید
سلام
از همه دوستانی که در زمینه انرژی تجربه و اطلاع دارن خواهش میکنم منو راهنمایی کنن راستش من تو زمان انتخاب واحد اطلاعات زیادی نسبت به رشتم (سیستم انرژی گرایش محیط زیست)نداشتم و حالا باید خیلی زود زمینه کاریم رو برای پایان نامه انتخاب کنم و برم سراغ اساتید چون وقتم کمه مطمئنا زیاد نمیتونم با کیفیت کار کنم حالا از شما میخوام هر موضوع مناسب یا جالبی که به ذهنتون میرسه بهم معرفی کنید تا در موردش مطالعه کنم و البته اینکه این موضوع چه جایگاه جهانی داره و چه کشور هایی روش سرمایه گذاری دارن و وضعش تو ایران چه طوره و خلاصه هر چیزی گه بتونه در جهت دهی مطالعه من و انتخاب درست استاد راهنما بهم کمک میکنه رو دریغ نکنید

راستی برای این که در انتها معلوم شه که دوره ارشد رو با موفقیت و کیفیت بالا تموم کردم باید چه شاخصایی موقع فارغ التحصیلی باید داشته باشم

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
سلام
از همه دوستانی که در زمینه انرژی تجربه و اطلاع دارن خواهش میکنم منو راهنمایی کنن راستش من تو زمان انتخاب واحد اطلاعات زیادی نسبت به رشتم (سیستم انرژی گرایش محیط زیست)نداشتم و حالا باید خیلی زود زمینه کاریم رو برای پایان نامه انتخاب کنم و برم سراغ اساتید چون وقتم کمه مطمئنا زیاد نمیتونم با کیفیت کار کنم حالا از شما میخوام هر موضوع مناسب یا جالبی که به ذهنتون میرسه بهم معرفی کنید تا در موردش مطالعه کنم و البته اینکه این موضوع چه جایگاه جهانی داره و چه کشور هایی روش سرمایه گذاری دارن و وضعش تو ایران چه طوره و خلاصه هر چیزی گه بتونه در جهت دهی مطالعه من و انتخاب درست استاد راهنما بهم کمک میکنه رو دریغ نکنید

راستی برای این که در انتها معلوم شه که دوره ارشد رو با موفقیت و کیفیت بالا تموم کردم باید چه شاخصایی موقع فارغ التحصیلی باید داشته باشم
سلام
خب .. زمینه های مربوط به انرژی و محیط زیست تقریبا معلومه.. در مورد انرژی خیلی زمینه ها هست که از جمله اونها میشه به بهینه سازی انرژی، انرژی های پایدار کاهش اتلاف حرارتی و ... . که شامل مواردی میشه مثل optimization فرایند ها که معمولا با الگوریتم های بهینه سازی انجام میشه .. انواع قرایند های کاهش مصرف انرژی در فرایند های نفتی، استفاده از تکنولوژی های پینچ و اکسرژی برای بهبود فرایند ها و ... .
بحث های سوخت های پاک هست مثل بیودیزل، green bio refinery و خیلی چیزای دیگه.
بحث های کاهش wast هم هست که هم مربوط به انرژی میشه و هم مربوط به محیط زیست .. که روش هایی رو برای بازیافت الاینده های گازی و مایع و همچنین تصفیه انها بررسی میکنند.
محیط زیستی هم بیشتر فرایند های تصفیه هست که بیشترشون ازمایشگاهی هست که مثلا یک جلبکی چیزی رو در نظر میگیرن و میزان جذبش رو در شرایط مختلف بررسی میکنن.
جای کار توی زمینه انرژی و محیط زیست خیلی زیاده.
هم بحث انرژی و هم بحث محیط زیست الان توی ایران خیلی داغه .. تازگی ها توجه به کاهش مصرف انرژی و کاهش الاینده ها زیاد شده . در مورد هر یک از این مسائل کار کنید خیلی خوبه ... فقط اگر قصد اپلای دارید کمی ممکنه اگر در مورد بحث های انرژی و بخصوص سوخت کار کرده باشید به مشکل بر بخورید.

در مورد فارغ التحصیلی، خب مقطع ارشد یه مقدمه برای دکتراست .. اینکه توی ارشد چیزهای زیادی یاد نمیگیره .. بیشتر روش تحقیق و نحوه انچام یک پروژه جدید رو یاد میگیره .. به نظر من اینکه ادم روی موضوع مورد علاقش توی ارشد کار کنه یعنی موفقیت. و همچنین اگر روی موضوعی کار کنه که بعدا هم بتونه همون رو ادامه بده و یا در همون زمینه جایی بره سر کار دیگه عالی میشه .. ولی .. !

mirza_seraj

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام

ببخشید که یه مقدار دیر شده ...
من در زمینه انرژی تجربه ندارم و درصدد کسب اطلاع هستم ....
خیلی زود ؟؟؟؟ (من دیروز با استادمون (رئیس دانشکده) صحبت میکردم میگفت که فعلاً صبر کن تا یه مقدار با رشته و زیر و بمش آشنا بشی (چون من خودم رشته لیسانس و فوق لیسانسم فرق میکنه)
ولی من تو لیسانسم و بعد از کنکور در مورد انتگراسیون یه چیزایی خوندم و تکنولوژی پینچ (موضاعات جالبی بود و جای کارِ زیادی داشت) (این چیزا مربوط به شما نمیشه؟)
.... ولی در زمینه بایو اطلاعات خواستی نزدیک چند ماهِ دیگه در خدمتم....
bioenergy - biofuel حس میکنم جالبن (البته هنوز اصلاعات خاصی در این دو مورد ندارمآ .... خودم میخام یه مقاله ریویو در مورد بایولوبرکانت و گریس بدم ... الان دارم در اون باره میخونم)
.
.
.
حرفهای مهندس پوریا در مورد موفقیت تایید میشه ولی خودش که گقته ولی ...!

فاطمه یاس

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

سلام ئدز جان. امیدوارم دیر نشده باشه
همون روزی ک سوالت رو دیدم از دو کار بلد پرسیدم الان جواب دادن.... ببین دقیقا سوالت رو براشون کپی پیس کردم و جواب اونا رو هم اینجا کپی کردم .ایشالله که به دردت بخوره و بتونی بهترین تصمیم رو بگیری:gol:

1-
گرایش محیط زیست بیشتر بر روی تصفیه فاضلابهای نفتی وبحث تولید انرژی و.....بهترین راهنما بررسی پایان نامه سالهای قبل ومطالعه چکیده انها هست.وکمک گرفتن از دوستان سال بالاتر می باشد. ودر کل زمینه کاری محیط زیست توی ایران خوب هست

2-جهت انتخاب موضوع پايان نامه تنها مي توان به صورت کلي مشاوره دهيم و انتخاب دقيق پايان نامه بستگي به امکانات موجود، اساتيد راهنماي ممکن و علايق فرد دارد که فرآيند وقت گير ی است . با اين وجود، مي توان پيشنهاد کنيم که براي پايان نامه مناسب، مي تواند در صورت ممکن، روي موضوعاتي مانند آلاينده هاي نفتي موجود در پساب هاي صنايع نفتي، روي انرژي هاي تحديدپذير و توليد هيدروژن کار کند.
استاد راهنما بهتر است در موضوع مورد نظر تخصص کافي داشته باشند و به دانشجو کمک کنند تا موضوع خوبي پيدا شود. همچنين بهتر است، توانايي تامين ملزومات آزمايشگاهي، نرم افزاري يا اطلاعاتي مورد نياز پروژه را داشته باشند. معدل کارشناسي ارشد و تعداد و کيفيت مقالات و کيفيت پروژه هاي انجام شده به عنوان شاخص هاي اصلي هستند. گرايش انرژي جايگاه مناسبي در کشور دارد

بالا