بحث 1:هوش هیجانی

just in time

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
گزينه مورد نظر من گزينه 2

گزينه مورد نظر من گزينه 2

6- شما بازاریاب یک شرکت بیمه هستید که به مشتریان احتمالی برای فروش بیمه‌نامه تلفن می‌کنید. شما از 15 تلفن آخرتان دست خالی و ناموفق برگشته‌اید. چکار می‌کنید؟
1-کار امروز را رها می‌کنید و قبل از آن که در ترافیک عصر گرفتار شوید، زودتر به خانه می‌روید.
2-در تلفن بعدی، سعی می‌کنید روش تازه‌ای را به کار ببرید و تجربیات ناموفق قبلی را فراموش می‌کنید.
3-نقاط ضعف و قوت خود را فهرست می‌کنید تا تعیین کنید چه چیزی باعث ناموفق بودنتان شده است.

4-در تلفن‌های بعدی، در مورد مزایای بیمه‌نامه اغراق می‌کنید.
باسلام
من گزينه دوم رو انتخاب مي كنم
هميشه روش هاي تازه تا به نتيجه رسيدن ، استفاده از خلاقيت ، آناليز هر تماس ، كم كردن خطاها ، تا اولين موفقيت.
بااحترام

star_silver2050

عضو فعال
6- شما بازاریاب یک شرکت بیمه هستید که به مشتریان احتمالی برای فروش بیمه‌نامه تلفن می‌کنید. شما از 15 تلفن آخرتان دست خالی و ناموفق برگشته‌اید. چکار می‌کنید؟
1-کار امروز را رها می‌کنید و قبل از آن که در ترافیک عصر گرفتار شوید، زودتر به خانه می‌روید.
2-در تلفن بعدی، سعی می‌کنید روش تازه‌ای را به کار ببرید و تجربیات ناموفق قبلی را فراموش می‌کنید.
3-نقاط ضعف و قوت خود را فهرست می‌کنید تا تعیین کنید چه چیزی باعث ناموفق بودنتان شده است.

من گزینه دوم رو انتخاب میکنم
در مورد رد گزینه 3
ازکجامی دونیم نقطه ی قوتی که الان فهرستش کردیم
نقطه ی ضعف و عامل عدم موفقیت ما بود
ما اگه نقاط ضعفمون رو میدونستیم هیچ وقت اون رو انجام نمیدادیم که شکست بخوریم
در مورد گزینه 2 ما هیچ وقت نباید روحیمون رو از دست بدیم
و خلاقیت شرط لازمه ی کار ماست و عامل موفقیت ما

yuhana

عضو جدید
کاربر ممتاز
باسلام
ابدا اينطور نيست
فك كنم شما با من موافق بوديد
ولي اگه نبوديد ، شما هم باشيد تا با هم سه نفره بحث كنيم.
بااحترام
سلام
بله که موافقم
برای متقاعد کردن جناب یوسفی که فک کنم کار سختیه ما هم هستیم(البته تو ذخیره ها) شما که استاد مایی
به تنهایی از عهده اش بر میاین.

4niko

عضو جدید
باسلام
بحثمون با آقا محمد بالا گرفته من مي خوام همه تو بحث باشن
پس سوال 5 رو يه جورايي عوض مي كنم

شما نيروي سازماني هستید که سعی دارد احترام به قومیت‌ها و نژادها را حفظ کند. ولی به طور اتفاقی اقدام به تعريف كردن یک جوک درباره یکی از قومیت‌ها مي كنيد. دوست داريد مديرتون چه رفتاري باهاتون بكنه:
1- نادیده گرفته شود
2-مدير شما را به اتاق احضار كرده و به شما اخطار بدهد
3-همانجا با صداي بلند به شما تذكر مي داد.
4-شما را به كلاس آموزشي مي فرستاد

بااحترام

چرا این گزینه را نداره که محترمانه همونجا گفته بشه ولی کلا به نظر من ایرادی نداره :D
1با توجه به نبودن گزینه ی مورد نظر!!

4niko

عضو جدید

من گزینه ی 2را انتخاب میکنم !

yuhana

عضو جدید
کاربر ممتاز
چرا این گزینه را نداره که محترمانه همونجا گفته بشه ولی کلا به نظر من ایرادی نداره :D
پس شما هم مثل جناب یوسفی فکر میکنین.
کار مهندس جاست این تایم سخت شد.:D

mohammad u3fi

عضو جدید
کاربر ممتاز

من فکر میکنم ترکیبی از 1 و 3 رو انجام بدم اما در تست گزینه 3 رو زدم
ببینید ..
وقتی میگه 15 تلفن آخر ناموفق بوه یعنی به حد کافی روز سختی رو پشت سر گذاشتیم پس بهتره این روز رو با موندن پشت ترافیک سخت تر نکنیم

من میرم خونه، یه دوش میگیرم و بعد از اون لیست شماره 3 رو تنظیم میکنم تا فردا روز بهتری داشته باشم

star_silver2050

عضو فعال
ما توی سازمانی هستیم که احترام به قومیت ها یک نوع ارزش:twisted: پس جاافتاده که این کار خلاف ارزشه پس حق داره که اخطار ببینیه:w11:

s22a2ch

مدیر بازنشسته

منم گزینه 2 رو میزنم.از به کار بردن روش تازه خوشم میاد;)

just in time

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
مدير بودن چه سخته

مدير بودن چه سخته

باسلام
بچه ها اين بحث من و محمد يه نكته خيلي جالب داشت ، اون نكته هم اينه كه چقدر مدير بودن سخته ، همه در نقش كارمند دوست دارن ناديده گرفته بشه ، حالا با توجه به اينكه سازمان ما مخالف نژاد پرستي هم هست.
ولي حالا اگه مدير باشي ، بين 4 تا گزينه اختلاف مي افته نظرات و تاثيرات ش متفاوت ميشه.
نتيجه اخلاقي اينكه وقتي كارمند بوديم ، نقش مدير رو درك كنيم و وقتي مدير بوديم حال كارمند رو
بااحترام

star_silver2050

عضو فعال
باسلام
بچه ها اين بحث من و محمد يه نكته خيلي جالب داشت ، اون نكته هم اينه كه چقدر مدير بودن سخته ، همه در نقش كارمند دوست دارن ناديده گرفته بشه ، حالا با توجه به اينكه سازمان ما مخالف نژاد پرستي هم هست.
ولي حالا اگه مدير باشي ، بين 4 تا گزينه اختلاف مي افته نظرات و تاثيرات ش متفاوت ميشه.
نتيجه اخلاقي اينكه وقتي كارمند بوديم ، نقش مدير رو درك كنيم و وقتي مدير بوديم حال كارمند رو
بااحترام
به نظرم وقتی که یه مدیری باید نگاهت کل به جز باشه
یعنی باید همه ی جنبه هارو در نظر بگیری و واقعا نقش یه مدیر رو داشته باشی
توی همه ی شرایط
استثنا هم نداشته باشه

just in time

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
آره خوب

آره خوب

به نظرم وقتی که یه مدیری باید نگاهت کل به جز باشه
یعنی باید همه ی جنبه هارو در نظر بگیری و واقعا نقش یه مدیر رو داشته باشی
توی همه ی شرایط
استثنا هم نداشته باشه
باسلام
آره نوع ديدگاه قبوله ولي سختي اين داستان اونجاست كه تو بخواي يه تصميم بگيري ، مثلا در مورد هموني كه جك مي گفت ، خيلي چيزا رو بايد مدنظر بگيري.
- ادبيات گويش
- زمان اخطار دادن
- مكان اخطار دادن
- اثراتي كه روي ساير كاركنان مي زاره
- به نتيجه رسيدن كار

شطرنجي توي اون لحظه همه رو بايد محاسبه كني.
با محاسبه نكردن يكي از اين عوامل ممكنه خيلي چيزا رو از دست بدي.
بااحترام

4niko

عضو جدید
به نظرمن گزینه ی 2 و3 شبیه هم عمل میکنند چون حالت اجبار بوجود میاد و مشکل در جاهای دیگه خودشو نشون میده من با اقای یوسفی موافقم چون باید فرد کاملا توجیه بشه اونو بفرستیم پیش حاج اقا!!اگه توجیه ننشد اخطار میدیم.
یه جوک فکر نمیکنم باعث بی احترامی به یه قومیت بشه ولی اگه به صورت تمسخر امیز مطرح بشه حتما باید برخورد بشه;)

حالا جایی هست که چه چنین قانونی داشته باشه و رعایت هم بشه؟

just in time

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
تست 7

تست 7

شما سعی دارید دوستتان را که به خاطر این که راننده یک ماشین به طور خطرناکی جلوی او پیچیده سخت عصبانی و آشفته است آرام کنید. چکار می‌کنید؟
1- به او می گویید آن حادثه را فراموش کند. خوشحال باشد که اکنون سالم است و این موضوع مهمی نیست.
2- یکی از نوارهای موسیقی مورد علاقه او را می‌گذارید و سعی می‌کنید حواس او را پرت کنید.
3- با او در بد و بیراه گفتن به آن راننده همصدا می‌شوید.
4- به او می‌گویید در گذشته چنین اتفاقی برای خود شما هم افتاده و چقدر از این بابت عصبانی شده بودید تا آن که متوجه شدید تعجیل آن راننده برای رسیدن به بیمارستان بوده است.

آخرین ویرایش:

just in time

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
جواب گزينه 3

جواب گزينه 3

باسلام
به نظرم مياد همصدا شدن ، با راننده بهترين روش براي كمك كردن به اونه ، با اين كار اون زودتر تخليه ميشه
بااحترام

star_silver2050

عضو فعال
شما سعی دارید دوستتان را که به خاطر این که راننده یک ماشین به طور خطرناکی جلوی او پیچیده سخت عصبانی و آشفته است آرام کنید. چکار می‌کنید؟
1- به او می گویید آن حادثه را فراموش کند. خوشحال باشد که اکنون سالم است و این موضوع مهمی نیست.
2- یکی از نوارهای موسیقی مورد علاقه او را می‌گذارید و سعی می‌کنید حواس او را پرت کنید.
4- به او می‌گویید در گذشته چنین اتفاقی برای خود شما هم افتاده و چقدر از این بابت عصبانی شده بودید تا آن که متوجه شدید تعجیل آن راننده برای رسیدن به بیمارستان بوده است.
گزینه 3
چون من تو کتاب های روانشناسی خوندم که وقتی که یه نفربه شدت عصبیه باید سعی کنی باهاش همراه بشی تااروم بشه

mohammad u3fi

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظرمن گزینه ی 2 و3 شبیه هم عمل میکنند چون حالت اجبار بوجود میاد و مشکل در جاهای دیگه خودشو نشون میده من با اقای یوسفی موافقم چون باید فرد کاملا توجیه بشه اونو بفرستیم پیش حاج اقا!!اگه توجیه ننشد اخطار میدیم.
یه جوک فکر نمیکنم باعث بی احترامی به یه قومیت بشه ولی اگه به صورت تمسخر امیز مطرح بشه حتما باید برخورد بشه;)

حالا جایی هست که چه چنین قانونی داشته باشه و رعایت هم بشه؟

البته در مورد حتما و باید و شایدش هم جای بحث داره :w20:

باسلام
به نظرم مياد همصدا شدن ، با راننده بهترين روش براي كمك كردن به اونه ، با اين كار اون زودتر تخليه ميشه
بااحترام

منم قبلا خونده بودم که همصدا شدن بهترین راه حله ولی یه بار واسه خودم و دوستم این مساله بوجود اومد.
منم یه جک (از همونایی که مدیرا باید ندید بگیرن) تعریف کردم فضا عوض شد ;)

s22a2ch

مدیر بازنشسته
من چون این اتفاق به خودم افتاده گزینه 4 رو میزنم.اما نه در همه موارد.اگه کسی از روی تفنن این کار رو انجام بده منم گزینه 3 رو انتخاب می کنم.:warn:

mahtabi

مدیر بازنشسته
من فکر کنم گزینه 2 جالب باشه و یا 4.
1 که یه جورایی سخته گفتنش توی اون موقعیت که هستیم.
3 هم بد و بیراه بگم که چی؟به نظرم اصلا جالب نیست منم عصبانیت دوستم رو تشدید کنم .

yuhana

عضو جدید
کاربر ممتاز
من فکر کنم گزینه 2 جالب باشه و یا 4.
1 که یه جورایی سخته گفتنش توی اون موقعیت که هستیم.
3 هم بد و بیراه بگم که چی؟به نظرم اصلا جالب نیست منم عصبانیت دوستم رو تشدید کنم .
دقیقا نظر منم همینه:smile:

m.ali.m

عضو جدید

من گزینه 4 رو انتخاب کرده بودم.
الان هم ...
چقدر سخته!آخه حالا که خوب فکر میکنم میبینم ممکنه ترکیبی از این کارها رو انجام بدم.اول گزینه ی 3 .چون میخوام آرومش کنم.بعد اگه داستانی داشته باشم که بگم گزینه ی4.بعد گزینه ی1رو انجام میدم تا همچنان آرامش رو بهش برگردونم.و در آخر هم شاید گزینه ی2 رو انجام بدم.میگم شاید،چون بستگی به شرایط داره.

just in time

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
كتاب هاي روانشناسي

كتاب هاي روانشناسي

گزینه 3
چون من تو کتاب های روانشناسی خوندم که وقتی که یه نفربه شدت عصبیه باید سعی کنی باهاش همراه بشی تااروم بشه
باسلام
من كتاب روانشناسي شو نمي دونم ، ولي واقعا ميشه يه آدم توي اون شرايط رو جور ديگه اي آرووم كرد؟
من نمي دونم.
ولي مطمئن باشيد من همراهي ش مي كنم ، ولي نه جوري كه اون حالا بخواد منو آروم كنه.
بااحترام

just in time

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
تست 8

تست 8

8- بحث بین شما و شریکتان بالا گرفته و هر دو صدای خود را بلند کرده‌اید و هر دو از فرط ناراحتی، شروع به تهمت‌زنی‌هایی به هم می‌کنید که خودتان هم واقعاً به آنها اعتقاد ندارید. بهترین کاری که می‌شود کرد چیست؟
1- موافقت برای 20 دقیقه استراحت قبل از ادامه بحث.
2- صرفنظر از این که شریکتان چه می‌گوید، شما سکوت کنید.
3- به او می گویید به خاطر رفتارتان متأسفید و از او هم می‌خواهید که معذرت خواهی کند.
4- چند لحظه تأمل کنید، افکارتان را جمع کنید و سپس ادعایتان را با دقت هر چه تمامتر، دوباره ابراز کنید.

just in time

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
گزينه 4

گزينه 4

باسلام
من گزينه 4 رو انتخاب مي كنم
بايد با حرف زدن ، اونم درست حرف زدن مشكل رو حل كرد.
بايد سعي كنيم توي همون لحظه احساس مون رو كنترل كنيم.
اين كه بريم و دوباره برگرديم ، هوش هيجاني ما رو نشون نمي ده
بااحترام

4niko

عضو جدید
8- بحث بین شما و شریکتان بالا گرفته و هر دو صدای خود را بلند کرده‌اید و هر دو از فرط ناراحتی، شروع به تهمت‌زنی‌هایی به هم می‌کنید که خودتان هم واقعاً به آنها اعتقاد ندارید. بهترین کاری که می‌شود کرد چیست؟
3- به او می گویید به خاطر رفتارتان متأسفید و از او هم می‌خواهید که معذرت خواهی کند.
4- چند لحظه تأمل کنید، افکارتان را جمع کنید و سپس ادعایتان را با دقت هر چه تمامتر، دوباره ابراز کنید.

گزینه ی 3 را انتخاب کردم!!گزینه ی 1 که فکر نمیکنم بتونم انجامش بدم اگر سکوت کنم مشکلی حل نمیشه گزینه ی 3را انجام میدم و بعد اون با هم منطقی صحبت میکنیم.

گزینه ی 4 یعنی آخرش صدامونو بالا میبریم!یعنی تو اون شرایط این بهتزین کاره؟ میشه بیشتر توضیح بدین.
با تشکر قبلی

mohammad u3fi

عضو جدید
کاربر ممتاز

گزینه من شماره 1 هست
آنتراک در زمانی که بحث و مشاجره به اوج خودش میرسه و درگیری لفظی شروع شده بهترین کار ممکنه

شک نکنید :smile:

just in time

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
دعوا ديگه

دعوا ديگه

گزینه ی 3 را انتخاب کردم!!گزینه ی 1 که فکر نمیکنم بتونم انجامش بدم اگر سکوت کنم مشکلی حل نمیشه گزینه ی 3را انجام میدم و بعد اون با هم منطقی صحبت میکنیم.

گزینه ی 4 یعنی آخرش صدامونو بالا میبریم!یعنی تو اون شرایط این بهتزین کاره؟ میشه بیشتر توضیح بدین.
با تشکر قبلی
باسلام
دوست عزيزم
بالا بردن صدا جزو پيش فرض هاي تست هست.
مي دونيد هوش هيجاني ، يعني كنترل هيجانات به منظور پيشبرد اهداف
در نتيجه بهتره همون لحظه ارووم بشيد.
اين اولا به پيروزي شما كمك مي كنه ، اون رو هم با رفتارتون دعوت به آرامش كنيد ، در ادامه مديريت دعوا رو برعهده بگيريد.
بااين كار هم هيجانات خودتون رو كنترل كرديد ، هم هيجان شريكتون رو.
بااحترام

sszz23

عضو جدید
گزینه ب به نظرم معقولتره.چون به نظر من توجه به محیط و در واقع زیر نظر گرفتن محیط خیلی لازمه.چون هوش هیجانی یعنی واکنش به موقع و صحیح.

بالا