استانداردهای ASME

farzad.valve

عضو جدید
دستت درد نکنه مهندس
خیلی عالیه - ممنون
اگر API-6A رو هم داری لطف کن آپلود ؛ خیلیا از جمله من بهش احتیاج دارن
ارادتمند - فرزاد

MAHDI.VALVE

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دستت درد نکنه مهندس
خیلی عالیه - ممنون
اگر API-6A رو هم داری لطف کن آپلود ؛ خیلیا از جمله من بهش احتیاج دارن
ارادتمند - فرزاد
استاد عزیز
استاندارد 6D و 6F را دارم اکه لازم دارید ارسال کنم
ارادتمند مهدی

saeed_tv57

عضو جدید
با سلام
واقعا عاليه
من براي دانلود بعضي از اين لينك ها مشكل دارم ميشه در مديا فاير دانلود كنيد
متشكرم

Masoud Khorram

عضو جدید
سلام...دستون درد نکنه.من استانداردهای مربوط به مبدل های حرارتی رو میخام.اسمش نمیدونم چیه.نخندینا:smile:

HOOMAN49

عضو جدید
با سپاس فراوان خیلی مفید بود بخصوص برای من که درگیر تولید فلنج با B16.5 و B16.47a و B16.47b هستم.;)

m.shilano

عضو جدید
کد، استاندارد، Specification، RP (Recommended Practice)، Interpretation، Errata

کد، در واقع بدنة قوانین است که جهت تسهیل در استفاده بطور سیستماتیک طبقه بندی شده است.

(A Code is "a body of lows"; as of a nation, state or industry group; arranged systematically for ease of use and reference; Example included AWS D1.1, API 1104, ASME Sec VIII, MIL Spec 248D.)

استاندارد قانون و اساسی است جهت تطبیق اندازه گیریهای کمیت، کیفیت، محتوی، نسبت و مقدار.

(A Standard is "established for use as a 'rule' or basis of comparison in measuring quality, quantity, content, relative value, etc. " ASTM Standards for various products such as ASTM A36 for weldable structural steels, is an example.)

در واقع اجرای کد از طرف قانون و دولت ها اجباری شده است و جزو ملزومات می باشد ولی استاندارد لزوم صد در صد قانونی برای اجرا ندارد و فقط جهت تطبیق اندازه ها استفاده می شود.

■ Specification شرح جزئیات یک بخش از یک مجموعه و یا شماره بندی عناصر بر اساس کیفیت واقعی یا مورد نیاز است. بعنوان مثال AWS A5.1 – A5.31 به بیان مشخصات فیلر می پردازد.

یه سر هم به سایت زیر بزنید.
کد- استاندارد و .... و مکانیک