چندین پروژه در یک فایل MSP یا چند فایل جداگانه؟

farzad5

عضو جدید
سلام
سوال در مورد نرم افزار msp دارم
در یک پروژه ساختمانی 24 تا بلوک مجزا داریم
حالا آیا باید 24 تا فایل msp جداگانه درست کنم و یا اینکه همه 24 پروژه را در یک فایل وارد کنم.
لازم به ذکر است که فعالیت تمامی بلوک ها مثل هم هستند اما نحوه پیشرفت هر کدام و پیمانکاران آنها با هم فرق می کند

برای هر بلوک تقریبا 200 فعالیت در نظر گرفته شده است

گزارشات پیشرفت و همچنین وزن دهی به فعالیتها برای من مهم است.
اگر 24 پروژه را در یک فایل وارد کنم تقریبا 5000 تا فعالیت میشه. آیا برای وزن دهی به فعالیتها به مشکل بر نمی خورم چون فکر کنم در msp در فیلد مربوط به وزن فعالیتها ، کمتر از 2 رقم اعشار نمیشه وارد کرد.
آیا msp کشش 5000 فعالیت را دارد؟
چیکار کنم؟
لطفا کمک کنید

fahimeh3081

عضو جدید
سلام
MSP کشش 5000 فعالیت رو نداره
برای بالای 500 فعالیت باید از primavera استفاده کنی تا راحت تر میتونی 4 تا بلوک رو به طور مجزا برنامه ریزی بکنی

Boruziniyat

عضو جدید
سلام
حالا آیا باید 24 تا فایل msp جداگانه درست کنم و یا اینکه همه 24 پروژه را در یک فایل وارد کنم.
لازم به ذکر است که فعالیت تمامی بلوک ها مثل هم هستند اما نحوه پیشرفت هر کدام و پیمانکاران آنها با هم فرق می کند

اگر 24 پروژه را در یک فایل وارد کنم تقریبا 5000 تا فعالیت میشه. آیا برای وزن دهی به فعالیتها به مشکل بر نمی خورم چون فکر کنم در msp در فیلد مربوط به وزن فعالیتها ، کمتر از 2 رقم اعشار نمیشه وارد کرد.
چیکار کنم؟
لطفا کمک کنید

یک موضوع اساسی رو نباید نادیده بگیرید و اون هم استراتژی واگذاری کار به پیمانکاران دست دوم است. اگر بلوکی واگذار شود که هم در یک برنامه و هم برنامه های مجزا قابل تعریف است. اگر سیاست واگذاری کار بر حسب نوع عملیات باشد، مثلاً اجرای اسکلت کل بلوکها به یک پیمانکار، سفت کاری به دیگری و ... چاره ای جز آوردن همه بلوکها در یک برنامه ندارید.

ارادتمند
بروزی نیت

hashemie

عضو جدید
سلام

چیکار کنم؟
لطفا کمک کنید

به نظر من بهتر است تعداد فعالیتها را یک سطح کمتر در MSP وارد کنید و سپس برای درصد دادن از PMS مناسب در اکسل استفاده کنید که منطقی تر است و میتوانید به منظور کنترل زمان از گزارشات مناسب تاخیرات استفاده کنید.