طراحی وساخت دستگاه برش cnc ورق آهن

teltool

عضو جدید
با سلام
من در حال طراحی و ساخت دستگاه برش cnc ورق آهن هستم . لطفا از دوستان اگر کسی در این زمینه اطلاعاتی اعم از جزوه - نقشه - یا هر گونه اطلاعات فنی داره کمک کنه.با تشکر

bigbomber

کاربر فعال
برش ورق؟ هواگاز و پلاسما؟؟

کلا نکته ی خاصی نداره. سوالی بود بپرس بلد بودیم جواب می دیم.

teltool

عضو جدید
در رابطه بهترین سیستم انتقال حرکت و انتخاب موتورهای مربوطه - سیستم کنترل مناسب - طراحی استراکچر دستگاه - و اطلاعات تکمیلی اگه نقشه و مدارک فنی دارید لطفا برام ارسال کنید .با تشکر

bigbomber

کاربر فعال
با سلام
استراکچر: قوطی فولادی
انتقال قدرت: بدون شک مکانیزم چرخ و تسمه تایم به همراه اینکدر برای فیدبک گرفتن از موقعیت (بدون اینکودر مجزا یعنی کشک)
موتور: قطعا: سروو (اصلا دنبال استپر نرو)
سیستم کنترل: قالباً PC Base. نرم افزار Mach3

اگر هم مهم نیست که حتماً خودتون بسازیدش، پیشنهاد می کنم دنبال یک دستگاه دست دوم باشید. به مراتب از لحاظ قیمت نسبت به ساخت و نیز کیفیت بهتر خواهد بود. (با توجه به اینکه اولین بار است که می خواهد همچین دستگاهی بسازید).
یا حق

Uchiha Itachi

عضو جدید
با سلام
استراکچر: قوطی فولادی
انتقال قدرت: بدون شک مکانیزم چرخ و تسمه تایم به همراه اینکدر برای فیدبک گرفتن از موقعیت (بدون اینکودر مجزا یعنی کشک)
موتور: قطعا: سروو (اصلا دنبال استپر نرو)
سیستم کنترل: قالباً PC Base. نرم افزار Mach3

اگر هم مهم نیست که حتماً خودتون بسازیدش، پیشنهاد می کنم دنبال یک دستگاه دست دوم باشید. به مراتب از لحاظ قیمت نسبت به ساخت و نیز کیفیت بهتر خواهد بود. (با توجه به اینکه اولین بار است که می خواهد همچین دستگاهی بسازید).
یا حق

سلام، چرا دنبال استپ موتور نره؟