درک کردن مقاومت مصالح

ramin/

عضو جدید
برای درک مطالب مقاومت مصالح چکار باید کرد ( چگونه درس خواند ):(:gol:؟

msb95

عضو جدید
دوست عزیز
اگه تو استاتیک مشکلی نداشته باشی مقاومت باید راحت باشه برات . از کتاب بیر جانسون واحدیان یا جزوه مقاومت دانشگاه تهران استفاده کن . کلا چیز غیر قابل درکی نداره که!!!:)

SoLTAnEH

عضو جدید
منم این ترم مقاومت 1 دارم.کتابم هم جانسونه.مساله هاش خیلیییی زیاده.از هر فصل چند تا حل کنم کافیه؟:(
استاتیک هم بلدم خوب.فقط یکم تو دایره مور گیر دارم:razz:

golabi2007

عضو جدید
من هم پیشنهاد می کنم اول استاتیک رو خوب یاد بگیرید برای تمرین نیز برای خودتون مرز تعیین نکنید زمانی که من مقاوت 1 رو داشتم بیش از 2 بار کامل تمام مسائل مقاومت مصالح بیر جانسون ترجمه واحدیان رو حل کردم مقاومت مصالح پوپوف رو هم مقداری خوندم بعد از چند سال الان مقاومت مصالح تیمو شینکو رو هم کنار جانسون بتون پیشنهاد می کنم بخونید

SoLTAnEH

عضو جدید
من هم پیشنهاد می کنم اول استاتیک رو خوب یاد بگیرید برای تمرین نیز برای خودتون مرز تعیین نکنید زمانی که من مقاوت 1 رو داشتم بیش از 2 بار کامل تمام مسائل مقاومت مصالح بیر جانسون ترجمه واحدیان رو حل کردم مقاومت مصالح پوپوف رو هم مقداری خوندم بعد از چند سال الان مقاومت مصالح تیمو شینکو رو هم کنار جانسون بتون پیشنهاد می کنم بخونید
مرسی دوست عزیز:)
کاش لطف کنید یه کم بیشتر توضیح می دادید که چه مدلی این درسو میخوندید.
مثلا هر روز تعداد خاصی رو حل می کردید؟ به ترتیب سوالا رو پیش می رفتید؟از حل المسائلش هم کمک می گرفتید یا فقط خودتون؟
بعد به نظر شما از این کتابایی که گفتید کدوم از همه بهتره؟من الان وقت نمی کنم 3 تا کتابو با هم پیش ببرم.:(:confused:

golabi2007

عضو جدید
با سلام
فرض رو بزاریم بر روی اینکه از کتاب جانسون استفاده می کنید درسی که هر جلسه داده میشود را از روی سرفصل کتاب مطابقت بدید و بخونید داخل کتاب مثال حل شده دارد حتما اون ها رو بخونید تمرین های آخر فصل هم دسته بندی دارن برای هر درس یکی دو مسئله حل کنید بار دوم که خواستید مسئله حل کنید از همون موضوع ولی مسئله دیگری حل کنید به مرور متوجه می شوید که تمام مثائل چه نوع راه حلی دارد موفق باشید

mohammad370

عضو جدید
نظر من رو بخوای اگه میخوای مقاومت مصالح رو از نظر تئوری واقعا مسلط شی و درکت بالا بره برو مقاومت مصالح تیموشنکو رو بخون واقعااا عالی جانسون متن کتابش زیاد جالب نیست ولی مثالاش خوبه ولی تیموشنکو متنش عالیه فقط حجمش یکم زیاده چون توزیحاتش کامله و من ندیدم کسی واقعا تیموشنکو رو بخونه و مقاومت و یاد نگیره اما جانسون مثال های صنعتی داره پوپوف هم که واسه بچه های عمرانه نظر من واسه شروع تیموشنکو متن روونی داره

Mahdisoleimani93

عضو جدید
:heart:ضـمن عرض سلـام به دوستـان

برای درس مقاومت مصالح، می تونید از منابع زیر استفاده کنید:

1. مقاومت مصالح، مؤلفان: فردیناند پی. بیر، راسل جانستون (به فارسی ترجمه شده است)
2. مقاومت مصالح، مؤلفان: آر. سی. هیـبـلـر (به فارسی ترجمه شده است)
3. مقاومت مصالح، مؤلفان: اندرو پایتل
4. مقاومت مصالح، مؤلفان: ویکتور ای. ساووما
5. مقاومت مصالح، مؤلفان: ایگور پوپوف (به فارسی ترجمه شده است)
6. مقاومت مصالح، مؤلفان: تیموشنکو

به طور کلی برای این درس منابع زیادی وجود داره. البته نیازی نیست که دانشجو همه ی منابع موجود رو مطالعه کنه تا مقاومت مصالح رو یاد بگیره.

آن چیزی که یک دانشجو برای یادگیری درس مقاومت مصالح نیاز داره این ه که

1. تمام مثالهای کتابِ انتخاب شده رو کامل حل کنه و بر روی همه ی مسائل تسلط داشته باشه.

2. گاهی اوقات برای فهم شیوه ی حل برخی از مسائل نیاز داره که از اساتید،همکلاسی ها و فارغ التحصیلان مکانیک کمک بگیره.

3. کارکردن با نرم افزار انسیس برای دیداری کردن مفاهیم در ذهن دانشجو، کمک قابل توجهی به درک مفاهیم مقاومت مصالح می کنه.

محمودپور

عضو جدید
کاربر ممتاز
نظر من رو بخوای اگه میخوای مقاومت مصالح رو از نظر تئوری واقعا مسلط شی و درکت بالا بره برو مقاومت مصالح تیموشنکو رو بخون واقعااا عالی جانسون متن کتابش زیاد جالب نیست ولی مثالاش خوبه ولی تیموشنکو متنش عالیه فقط حجمش یکم زیاده چون توزیحاتش کامله و من ندیدم کسی واقعا تیموشنکو رو بخونه و مقاومت و یاد نگیره اما جانسون مثال های صنعتی داره پوپوف هم که واسه بچه های عمرانه نظر من واسه شروع تیموشنکو متن روونی داره
:heart:ضـمن عرض سلـام به دوستـان

برای درس مقاومت مصالح، می تونید از منابع زیر استفاده کنید:

1. مقاومت مصالح، مؤلفان: فردیناند پی. بیر، راسل جانستون (به فارسی ترجمه شده است)
2. مقاومت مصالح، مؤلفان: آر. سی. هیـبـلـر (به فارسی ترجمه شده است)
3. مقاومت مصالح، مؤلفان: اندرو پایتل
4. مقاومت مصالح، مؤلفان: ویکتور ای. ساووما
5. مقاومت مصالح، مؤلفان: ایگور پوپوف (به فارسی ترجمه شده است)
6. مقاومت مصالح، مؤلفان: تیموشنکو

به طور کلی برای این درس منابع زیادی وجود داره. البته نیازی نیست که دانشجو همه ی منابع موجود رو مطالعه کنه تا مقاومت مصالح رو یاد بگیره.

آن چیزی که یک دانشجو برای یادگیری درس مقاومت مصالح نیاز داره این ه که

1. تمام مثالهای کتابِ انتخاب شده رو کامل حل کنه و بر روی همه ی مسائل تسلط داشته باشه.

2. گاهی اوقات برای فهم شیوه ی حل برخی از مسائل نیاز داره که از اساتید،همکلاسی ها و فارغ التحصیلان مکانیک کمک بگیره.

3. کارکردن با نرم افزار انسیس برای دیداری کردن مفاهیم در ذهن دانشجو، کمک قابل توجهی به درک مفاهیم مقاومت مصالح می کنه.

مقاومت مصالح گییر و تیموشنکو (معروف به تیموشنکو) عالی ترینه

فکر کنم، دستمون تا حالا درسشون تموم شده و احتمالاً یا ارشدن یا جایی مشغول کارن وشایدم آخر سربازیشونه! در ضمن کتاب مقاومت تیموشنکو بدتر برای آموزش وجود نداره، ملت رو منحرف نفرمایید. اول بیر جانسون انگلیسی و بعد هم پوپوف ( فکر کنم آلمانی ).

reza_19933

عضو جدید
من ترم 3 رو تازه تموم مردم. الان ترم چهارم درضمن ارشد هم یکی از فانتزیامه ;)

بازم به نظر من تیموشنکو عالیترینه ...ولی خب نظرات متفاوته. من که با تیموشنکو راحت تر بودم!

m.sabri

عضو جدید
سلام من کتاب حل المسایل مقاومت مصالح جانسون ویرایش پبجم ترجمه بهرام پوستی میخوام... اگر میتونید لطفا فایل دانلود را به صفحه شخصی من بفرستید.... با تشکر